Spotkanie literackie

  5 marca 2016, piątek, godz. 18:00, Legionowa 2, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Uwaga! Literatura. Spotkanie z Weroniką Murek, autorką zbioru opowiadań Uprawa roślin południowych metodą Miczurina oraz dramatu Feinweinblein. Prowadzenie: Dawid Bujno.

   

   

  Spotkanie literackie

  25 lutego 2016, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Pasje na emeryturze – Jerzy Korsak. Białystok zapamiętany. Zapisane wspomnienia Jerzego Korsaka, spotkanie z cyklu Pasje na emeryturze z udziałem autora. Prowadzenie: Jolanta Szczygieł-Rogowska.

   

   

  Spotkanie literackie

  18  lutego 2016, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Pasje na emeryturze – Marianna Szulborska. Turcja – na styku kontynentów. Spotkanie z cyklu: Pasje na emeryturze. O podróży do Turcji i książce, która powstała jako opis fascynującej wyprawy opowie Marianna Szulborska, emerytowana nauczycielka, autorka wielu publikacji podróżniczych. Prowadzenie: Kazimierz Słomiński.

   

   

  Koncert

  14 lutego 2016, niedziela, godz. 12:00, Waryńskiego 24a, KONCERT, wstęp wolny

  Koncert na Walentynki - pieśni i romanse rosyjskie. Wystąpią: wokalistka Ewa Boreczko-Dal (sopran) i pianista Stefan Maciej Krassowski. W programie pieśni ludowe oraz pieśni: M. Glinki, M. Lermontowa, P. Czajkowskiego, A. Alabiewa,

  S. Rachmaninowa, W. Własowa, M. Rimskiego-Korsakowa, W. Sołowiowa-Siedoja.

   

   

   

  Spotkanie literackie

  11 lutego 2016, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Pieśń o Świętej WodzieSpotkanie z poetą Mieczysławem Czajkowskim przy okazji publikacji najnowszego tomu wierszy jego autorstwa. Prowadzenie: Waldemar Smaszcz.

   

   

  Wernisaż

  5 lutego 2016, piątek, godz. 18:00, Legionowa 2, WERNISAŻ, wstęp wolny

  Mateusz Wolfram. Żółty obrzęd. Tryptyk Żółty obrzęd jest realizacją metaforycznej, narracyjnej, podzielonej na trzy warianty formy rzeźbiarskiej z wykorzystaniem przedmiotów zużytych i niepotrzebnych, znalezionych na śmietniku. Inspiracją artysty stały się obrazy Hieronima Boscha oraz Little People z powieści 1Q84 Harukiego Murakamiego.