Spotkanie - Wielkanoc na Kresach

  12 marca 2016, sobota, godz. 16:00, Legionowa 2, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Palmy, Pascha, Pesach. Wielkanoc na KresachSpotkanie poświęcone wiosennym tradycjom świątecznym na wielokulturowych Kresach. Prowadzenie: Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie. Główny organizator: Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna w Białymstoku. Impreza w ramach XVII Dni Kultury Kresowej.

   

   

  Spotkanie literackie

  5 marca 2016, piątek, godz. 18:00, Legionowa 2, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Uwaga! Literatura. Spotkanie z Weroniką Murek, autorką zbioru opowiadań Uprawa roślin południowych metodą Miczurina oraz dramatu Feinweinblein. Prowadzenie: Dawid Bujno.

   

   

  Spotkanie literackie

  25 lutego 2016, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Pasje na emeryturze – Jerzy Korsak. Białystok zapamiętany. Zapisane wspomnienia Jerzego Korsaka, spotkanie z cyklu Pasje na emeryturze z udziałem autora. Prowadzenie: Jolanta Szczygieł-Rogowska.

   

   

  Spotkanie literackie

  18  lutego 2016, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Pasje na emeryturze – Marianna Szulborska. Turcja – na styku kontynentów. Spotkanie z cyklu: Pasje na emeryturze. O podróży do Turcji i książce, która powstała jako opis fascynującej wyprawy opowie Marianna Szulborska, emerytowana nauczycielka, autorka wielu publikacji podróżniczych. Prowadzenie: Kazimierz Słomiński.

   

   

  Koncert

  14 lutego 2016, niedziela, godz. 12:00, Waryńskiego 24a, KONCERT, wstęp wolny

  Koncert na Walentynki - pieśni i romanse rosyjskie. Wystąpią: wokalistka Ewa Boreczko-Dal (sopran) i pianista Stefan Maciej Krassowski. W programie pieśni ludowe oraz pieśni: M. Glinki, M. Lermontowa, P. Czajkowskiego, A. Alabiewa,

  S. Rachmaninowa, W. Własowa, M. Rimskiego-Korsakowa, W. Sołowiowa-Siedoja.

   

   

   

  Spotkanie literackie

  11 lutego 2016, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Pieśń o Świętej WodzieSpotkanie z poetą Mieczysławem Czajkowskim przy okazji publikacji najnowszego tomu wierszy jego autorstwa. Prowadzenie: Waldemar Smaszcz.