Twórcza moc dźwięku_Koncerty w samo południe

  10 maja, niedziela, godz. 12:00, Waryńskiego 24a, KONCERT, wstęp wolny

  Twórcza moc dźwięku – Koncerty w samo południe. Recital gitarowy Piotra Duniewskiego. Na koncercie instrumentalista zagra utwory skomponowane przez swojego mistrza. Niektóre z nich wzbogaci historią związaną z ich powstawaniem.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Piotr Duniewski (ur. 1994) – gitarzysta-samouk, grający techniką fingerstyle. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 7 lat. Rok później zdobył gitarę elektryczną, na której grał do 13 roku życia. Wtedy też odkrył technikę fingerstyle, polegającą na graniu linii basowej, rytmicznej, melodycznej i perkusyjnej w tym samym czasie. Daje to efekt obecności kilku muzyków na scenie, podczas gdy w rzeczywistości gra tylko jedna osoba.Twórcza moc dźwięku – Koncerty w samo południe. Recital gitarowy Piotra Duniewskiego. Na koncercie instrumentalista zagra utwory skomponowane przez swojego mistrza. Niektóre z nich wzbogaci historią związaną z ich powstawaniem.
  Twórcza moc dźwięku – Koncerty w samo południe. Recital gitarowy Piotra Duniewskiego. Na koncercie instrumentalista zagra utwory skomponowane przez swojego mistrza. Niektóre z nich wzbogaci historią związaną z ich powstawaniem.
   
   

  Uwaga! Literatura

  7 maja, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  Uwaga! Literatura: Spotkanie z Julią Fiedorczuk, poetką, pisarką, tłumaczką i krytyczką literacką, autorką powieści Nieważkość (2015). Prowadzenie: Dawid Bujno.

   

   

  Twórcza Moc Dźwięku

  26 kwietnia, niedziela, godz. 12:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  „Portrety i pejzaże Wersalu”. Recital klawesynowy Anny U. Kucharskiej z cyklu "Twórcza Moc Dźwięku". Koncerty w samo południe. Zabrzmią kompozycje klawesynistów francuskich XVIII wieku nawiązujące do postaci dworu Ludwika XIV i XV, a także ciekawostek z ogrodów Wersalu. 

   

   

  Sto tysięcy wierszy: Andrzej Sosnowski

  17 kwietnia, piątek, godz. 18:00, Legionowa 2, SPOTKANIE, wstęp wolny

  „Sto tysięcy wierszy: Andrzej Sosnowski” Czytanie wierszy: Andrzej Sosnowski. Muzyka na żywo: Grzegorz Doroszenko (gitara, klawisze, komputer). Andrzej Sosnowski (ur. 1959) - być może najważniejszy i najoryginalniejszy z żyjących poetów polskich, nagradzany i naśladowany; ostatnio opublikował książkę "Dom ran".

   

   

  Dialogi poetyckie

  9 kwietnia, czwartek, godz. 18:00, Waryńskiego 24a, SPOTKANIE, wstęp wolny

  „Głod wolności - na odejście Stanisława Barańczaka”. Dziewiąty wieczór z cyklu "Dialogi poetyckie Jerzego Binkowskiego

  i Waldemara Smaszcza". Spotkanie przywołujące postać zmarłego niedawno krytyka literackiego, poety i tłumacza.

   

   

  Uwaga! Literatura

  28 marca, sobota, godz. 16:00, Legionowa 2, WARSZTATY, wstęp wolny

  Uwaga! Literatura: Warsztaty poezji konkretnej – kierunek artystyczny łączący elementy poezji i sztuk wizualnych. Prowadzenie: Dawid Bujno.