Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, czwartek,  4 grudnia 2014, godz. 16.00

  Uśmiech miłosierdzia. Opowieść o życiu bł. ks. Michała Sopoćki. Prezentacja książki Mieczysława Czajkowskiego. Prowadzenie - Waldemar Smaszcz. Wstep wolny.
   
   

  Warsztaty

  Legionowa 2, niedziela, 30 listopada 2014, godz. 12.00-14.00

  Selfie to temat warsztatów zorganizowanych w ramach programu Wolontariat dla kultury. W czasie zajęć uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by odkryć technikę selfie na nowo. Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: selfie-bialystok@wp.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada 2014. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą telefonów

  z funkcją aparatu lub małych aparatów cyfrowych. Wstęp wolny.

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, niedziela, 23 listopada 2014, godz. 12.00

  Lamentacje, Imitacje, Medytacje... Muzyka klawesynowa Johanna Jakoba Frobergera i Louisa Couperina. Z cyklu "Koncert z historią w tle".  Recital klawesynowy Aliny Ratkowskiej.

   

   

  Spotkanie literackie

  Legionowa 2, sobota,  22 listopada 2014, godz. 16.00

  Spotkanie z grupą litewskich poetów, uczestników międzynarodowej wspólnoty artystycznej Magnus Ducatus Poesis. Swoje wiersze w oryginale oraz w przekładzie na język polski zaprezentują: Eugenijus Ališanka, Marius Burokas, Gytis Norvilas, Vytas Dekšnys. Wierszom towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu multiinstrumentalisty Sauliusa Petreikisa. Wstęp wolny.
   
   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 14 listopada 2014, godz. 18.00

  Wystawa pt. "Wzorzec" jest próba zmierzenia się młodego artysty, Jana Szewczyka (ur. 1986 r.), posługującego się najnowszymi technikami wyrazu w sztukach wizualnych (video art, fotografia, instalacja) z twórczością dziadka Sławomira Chudzika (1935-1993), który od połowy lat 60. współtworzył artystyczne środowisko Białegostoku.  Na wystawie znajdą się m.in. obrazy Sławomira Chudzika, wydruki wiekoformatowe, odnoszące się do jego kolekcjonerskiej pasji, oraz instalacje stworzone przez JanaSszewczyka, specjalnie na tę wystawę, odwołujące się do jego wspomnień związanych z dziadkiem. 

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, czwartek, 13 listopada 2014, godz. 18.00

  Benefis Janiny Kozak-Pajkert. 80. urodziny poetki w Galerii im. Sleńdzińskich. Spotkanie poprowadzi krytyk literacki Waldemar Smaszcz. Oprawa muzyczna - uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego

  w Białymstoku pod opieką Stefana Macieja Krassowskiego. Wstęp wolny.