Warsztaty - Zapach miejsca

  Legionowa 2, niedziela, 11 maja 2014, godz. 16.00-18.00

  W trakcie warsztatu „Zapach miejsca”  odkrywać będziemy zapachy podwórka i dzieciństwa. Zastanowimy się jak pachnie miejsce i czy można stworzyć portret z zapachów? W odpowiedzi na te pytania pomoże nam zapachowa galeria. Warsztaty pomogą wszystkim zainteresowanym poczuć klimat miejsce dosłownie i w przenośni. Warsztat jest częścią projektu „Portret miejsca” („Wolontariat dla Kultury”). Pierwszeństwo w zapisach na warsztaty mają osoby zamieszkujące w sąsiedztwie Galerii oraz osoby interesujące się tym miejscem. Wstęp wolny.

   

   

  Warsztaty rodzinne - AŁ... sztuka nie boli

  Legionowa 2, niedziela, 11 maja 2014, godz. 11.30-13.00

  "O to chodzi" - rodzinne warsztaty plastyczne z cyklu" AŁ... sztuka nie boli". Odbędą się w czasie trwania wystawy Małgorzaty Józefowicz „Ale o co chodzi?”. Podczas działań, rodzice wspólnie z dziećmi wykreują własne arcydziełko. Czekamy na zgłoszenia (dzieci w wieku 5-10 lat) pod nr tel.: 502 138 980. Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązuje bilet warsztatowy - 10 zł za każde dziecko, opiekunowie - bezpłatnie.

   

   

  Spotkanie - Kresy mało znane

  Waryńskiego 24A, czwartek, 8 maja 2014, godz. 18.00

  "Kresy mało znane. Opowieść o miejscach i ludziach z ziem ukrainnych" - spotkanie z dr Katarzyna Węglicką z cyklu "Czwartki u Sleńdzińskich". Wstęp wolny.

   

   

  Dzień Wolnej Sztuki

  Waryńskiego 24A, sobota, 26 kwietnia 2014, godz. 12.00-13.00

  W czterdziestu dziewięciu muzeach w dwudziestu czterech miastach w kraju odbędzie się czwarta ogólnopolska edycja muzealnej akcji społecznej Dzień Wolnej Sztuki. W samo południe galerie oraz muzea w całej Polsce przez godzinę będą pokazywać zwiedzającym pięć wybranych obiektów ze swoich kolekcji. Przy eksponatach będzie specjalista, który motywuje gości do podjęcia dyskusji i samodzielnej refleksji. 

   

   

  Spotkanie

  Legionowa 2, niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 15.00

  Spotkanie z autorka wystawy "Ale o co chodzi?" Małgorzatą Józefowicz. Wystawa jest dedykowana nieznanemu twórcy, niegdyś zamieszkującemu dom przy ul. Kujawskiej 48 w Białymstoku. Wstęp wolny.

   

   

  Warsztaty

  Legionowa 2, niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 11.30-13.00

  Kolaż Miejsca - warsztaty w ramach projektu Portret Miejsca (Wolontariat dla kultury). Jego tematyka będzie skupiona wokół wspomnień, tożsamości miejsca i ludzi, którzy w nim żyją. Pierwszeństwo w zapisach na warsztaty mają osoby zamieszkujące

  w sąsiedztwie Galerii oraz osoby interesujące się tym miejscem. Zgłoszenia pod nr tel. 502 138 980 (zapisy przyjmowane od 15 kwietnia). Ilość miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny.