Spotkanie

  Waryńskiego 24a, wtorek, 11 listopada 2014, godz. 17.00

  Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wieczór czwarty, poświęcony utworom z Powstania Warszawskiego. Potrzebna żołnierska gotowość (w stroju) i punktualność. Przygotujemy opaski powstańcze.  Dowództwo powstańczych i żołnierskich śpiewów obejmie Jerzy Binkowski. Przy "polowym fortepianie" - Szymon Borys. Wstep wolny.

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 5, czwartek, 23 października 2014, godz. 18.00

  Białostocki Ośrodek Kultury i Galeria im. Sleńdzińskich zapraszają na wernisaż "Pamięć": Jacek Jędrzejczak/fotografie; Józef Pless/wiersze. Kuratorka - Jolanta Szczygieł-Rogowska. Wystawa będzie prezentowana w Małej Galerii BOK / foyer FORUM. Wstęp wolny.

   

   

  Warsztaty

  Legionowa 2, niedziela, 26 października 2014, godz. 15.00-17.00

  Memento mori to warsztaty floartu kierowane do pań (w każdym wieku). Przygotujemy nastrojowe kompozycje nagrobne

  z naturalnych elementów, które będziemy mogli zanieść na groby najbliższych, 1 listopada.  Materiały zapewnia Galeria. 

  Zajęcia poprowadzi Katarzyna Zabłocka. Opłata za warsztat: 10 zł.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, czwartek, 23 października 2014, godz. 18.00

  "Kiedy padła Warszawa, to nie miasto padło, lecz wolność zdeptana gdzieś na dnie...".  Poezja walczącej Warszawy

  - w 70 rocznicę Powstania Warszawskiego. Spotkanie z cyklu "Dialogi poetyckie Jerzego Binkowskiego i Waldemara Smaszcza", wieczór siódmy.

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 17 października 2014, godz. 18.00

  Wystawa artystów/pedagogów Liceum Plastycznego w Supraślu. Tytułowa DROGA to różne postawy twórcze. DROGA jako: podróż w świat kreacji i spełnienia, wydeptywanie ścieżek, błądzenie, odnajdywanie się, poznawanie, powracanie, ciągłe podążanie. Różne drogi to różne realizacje, m.in.: formy przestrzenne, fotografia, film animowany, muzyka, grafika warsztatowa, video art, rzeźba w granicie, mozaika, malarstwo, relief ceramiczny. Wystawę można oglądać do 9 listopada.

   

   

  Spotkanie

  Legionowa 2, niedziela, 12 października 2014, godz. 15.00

  Synteza, pastele, kolor, inspiracje... To tylko niektóre z tematów, na które Beata Wasilewicz udzieli odpowiedzi na spotkaniu połączonym z zakończeniem wystawy. Przy filiżance kawy lub herbaty będzie można porozmawiać z artystką o jej twórczości, wyborze stylistyki i zadać własne pytania, do których skłania nas jej malarstwo.