Polowanie na malowanie-kwiecień

  Waryńskiego 24A, niedziela, 27 kwietnia 2014, godz. 11.00-12.30

  Polowanie na malowanie. Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat, wraz z opiekunami, na kolejne warsztaty z tego popularnego cyklu. Uczestnicy poznają historię wybranego dzieła Ludomira Sleńdzińskiego, które następnie stanie się inspiracją do wspólnie wykonanej pracy plastycznej. Interaktywne spotkania są wspaniałą okazją do zgłębiania tajników sztuki, poznawania ciekawych technik plastycznych i wspólnej pracy twórczej w bezpośrednim kontakcie z dziełem sztukiZapisy: tel. 85 6517670, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
   
   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 25 kwietnia 2014, godz. 17.00

  Zapraszamy na wernisaż Ale o co chodzi? Małgorzaty Józefowicz. Inspiracją do prezentowanych na wystawie obrazów jest opuszczona posesja przy ul. Kujawskiej 48 w Białymstoku. Dom i ogród zostały otoczone i ozdobione różnymi dziwnymi rzeźbami oraz instalacjami. Wystawa jest dedykowana nieznanemu twórcy, niegdyś mieszkającemu w domu na osiedlu Skorupy. Ekspozycja będzie prezentowana do 17 maja 2014.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 24 kwietnia 2014, godz. 18.00

  "Prawda o słowie w Miłość wcielonym" - o poezji Jana Pawła II przed uroczystością kanonizacji opowie krytyk literacki, Waldemar Smaszcz.

   

   

  Spotkanie

  Legionowa 2, niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 12.00

  Spotkanie ze Zdzisławem Rynkiewiczem, autorem prac prezentowanych na wystawie w Galerii im. Sleńdzińskich. Jest to Jubileuszowa ekspozycja z okazji 60-lecia działalności twórczej artysty fotografika, pierwsza tak obszerna prezentacja dorobku fotograficznego tego autora. Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, można ją oglądać do 19 kwietnia. Wstęp wolny.

   

   

  Akcja

  podwórko na tyłach Galerii przy Legionowej 2, sobota, 12 kwietnia 2014, godz. 10.00-18.00

  Atelier na trzepaku - zdjęcie za zdjęcie - Działania w ramach projektu Portret Miejsca (Wolontariat dla kultury). Podczas trwania Atelier będziemy robić zdjęcia osobom, które nas odwiedzą. W zamian oczekujemy podzielenia się swoimi zdjęciami

  i wspomknieniami związanymi z tym miejscem. Nie zapomnijcie więc zabrać ze sobą albumów rodzinnych! Zaproponujemy również - do wyboru - kilka warsztatów będących dopełnieniem naszej podwórkowej zabawy. Do zobaczenia przy trzepaku!!!

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 16.00
  Z cyklu "Koncert z historią w tle" - koncert Blask RenesansuWystąpią zespoły muzyki dawnej pod kierunkiem artystycznym Bożeny Kraśko: Zespół fletowy Favorito i Zespół Muzyki Dawnej Carmina Aurum, działające przy Fundacji CANTIO - Edukacja przez sztukę oraz Zespół Fletów Prostych Cantio Polonica z Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku. Organizatorami koncertu jest Fundacja CANTIO i Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku.