Koncert

  Waryńskiego 24A, niedziela, 25 maja 2014, godz. 16.00

  Koncert z historią w tle w wykonaniu studentek klasy klawesynu adiunkt Aliny Ratkowskiej z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpią: Sonia Hrechorowicz, Justyna Kreft, Małgorzata Jaworowska, Weronika Janyst. Słowo o utworach: Sonia Hrechorowicz (białostoczanka). W programie:  Jan Sebastian Bach, Louis Couperin, Claude Balbastre.

   

   

   

   

  Polowanie na malowanie-maj

  Waryńskiego 24A, niedziela, 25 maja 2014, godz. 11.00-12.30

  Polowanie na malowanie - zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat, wraz z opiekunami, na kolejne warsztaty z tego popularnego cyklu. Uczestnicy poznają historię wybranego dzieła Ludomira Sleńdzińskiego, które następnie stanie się inspiracją do wspólnie wykonanej pracy plastycznej. Interaktywne spotkania są wspaniałą okazją do zgłębiania tajników sztuki, poznawania ciekawych technik plastycznych i wspólnej pracy twórczej w bezpośrednim kontakcie z dziełem sztuki. Warsztaty prowadzi Izabela Korolczuk. Zapisy: tel. 85 6517670, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 23 maja 2014, godz. 18.00

  Wiesław Wałkuski. Plakat artystyczny - kuratorka - Elżbieta Korol. Wystawa prac jednego z najważniejszych twórców plakatu artystycznego, kontynuatora "polskiej szkoły plakatu" - plakaty teatralne, filmowe oraz okolicznościowe (od lat 80. XX w. po najnowsze). Ekspozycja zawiera także oryginalne projekty plakatów. Wystawa czynna

  do 15 czerwca.

   

   

  Spotkanie

  Waryńskiego 24a, czwartek, 22 maja 2014, godz. 18.00

  Z cyklu" Czwartki u Sleńdzińskich" - spotkanie autorskie z Januszem Koronkiewiczem, wspaniałym gawędziarzem, autorem kilku książek osnutych na opowiastkach podlaskich z okolic Choroszczy, Dzikich i Białegostoku. Prowadzenie spotkania: Jolanta Szczygieł-Rogowska.

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, wtorek, 20 maja 2014, godz. 18.00

  Polska Liryka Wokalna - w 165 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina, koncert w ramach XII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki z ramienia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku.W programie F. Chopin, M. Karłowicz, St. Niewiadomski, L. Różycki. Wykonawcy: Marta Wróblewska - sopran, Urszula Iżbicka - fortepian

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, niedziela, 18 maja 2014, godz. 16.00

  Muzyczne impresje - koncert Muzyki Chóralnej w ramach Wiosny Artystycznej Młodzieżowego Domu Kultury

  w Białymstoku. Wystąpią: Chór Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku, Zespół wokalny Esperimento - dyrygent Barbara Kornacka. W programie: cześć I - muzyka sakralna, część II - pieśni i madrygały renesansowe.