Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 27 lutego 2014, godz. 18.00

  "Serce nie do pary" to prezentacja książki Waldemara Smaszcza o księdzu Janie Twardowskim i jego wierszach. Oprawa muzyczna: Kacper Pazur (trąbka), Barbara Dębowska-Łajewska (fortepian). W programie: Benedetto Marcello, Sonata g-moll (cz.I, II, III).  Wstęp wolny.
   
   

  Koncert

  Waryńskiego 24A, niedziela, 16 lutego 2014, godz. 16.00

  Zagadkowe podróże Johanna Jakoba Frobergera to kolejne spotkanie z cyklu "Koncert z historią w tle". Klawesynistka Anna Urszula Kucharska wykona utwory niemieckiego kompozytora epoki baroku, jednego z najwybitniejszych autorów kompozycji na instrumenty klawiszowe (organy i klawesyn).

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 14 lutego 2014, godz. 17.00

  "Tadeusz Bołoz. (Nie)pokorny uczeń szkoły wileńskiej" - monograficzna wystawa twórczości absolwenta Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, artysty, który niemal pół wieku swojego życia spędził w Białymstoku. Ekspozycja zawiera prace z wszystkich etapów twórczości artysty, począwszy od studenckich drzeworytów i rysunków, poprzez portrety, z których słynął...

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 13 lutego 2014, godz. 18.00

  "Śmiechem mówić prawdę - kabarety literackie. Ze świętym Walentym i puzonem w tle". Wieczór z cyklu Dialogi poetyckie Jerzego Binkowskiego i Waldemara Smaszcza. Wstęp wolny.

   

   

  Finisaż

  Legionowa 2, niedziela, 9 lutego 2014, godz. 16.00

  Na zakończenie wystawy poświęconej życiu i twórczości Stanisława Stolarczyka, artysty, pedagoga, żołnierza przygotowaliśmy ilustrowaną multimedialnie opowieść autorów ekspozycji Arkadiusza Puchalskiego i Marty Pietruszko zatytułowaną "Składamy historię"Liczymy na to, że osoby które wezmą udział w spotkaniu, uzupełnią naszą wiedzę o artyście o nieznane fakty. Wstęp wolny.

   

   

  Projekcja filmu

  Waryńskiego 24A, czwartek, 6 lutego 2014, godz. 17.00

  Wskrzeszanie pamięci… Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael wspólnie z Zakładem Literatury Międzywojennej i Współczesnej Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza, na spotkanie poświęcone 71 rocznicy pierwszej masowej eksterminacji białostockich Żydów. W czasie spotkania Lucy Lisowska – prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael, opowie o tragicznych wydarzeniach z lutego 1943 roku. Zostaną także wyświetlone dwa filmy Jerzego Kaliny - „Chana i Szamaj” oraz „Kuropatwy odleciały”. Wstęp wolny.