Akcja

  podwórko na tyłach Galerii przy Legionowej 2, sobota, 12 kwietnia 2014, godz. 10.00-18.00

  Atelier na trzepaku - zdjęcie za zdjęcie - Działania w ramach projektu Portret Miejsca (Wolontariat dla kultury). Podczas trwania Atelier będziemy robić zdjęcia osobom, które nas odwiedzą. W zamian oczekujemy podzielenia się swoimi zdjęciami

  i wspomknieniami związanymi z tym miejscem. Nie zapomnijcie więc zabrać ze sobą albumów rodzinnych! Zaproponujemy również - do wyboru - kilka warsztatów będących dopełnieniem naszej podwórkowej zabawy. Do zobaczenia przy trzepaku!!!

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 16.00
  Z cyklu "Koncert z historią w tle" - koncert Blask RenesansuWystąpią zespoły muzyki dawnej pod kierunkiem artystycznym Bożeny Kraśko: Zespół fletowy Favorito i Zespół Muzyki Dawnej Carmina Aurum, działające przy Fundacji CANTIO - Edukacja przez sztukę oraz Zespół Fletów Prostych Cantio Polonica z Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku. Organizatorami koncertu jest Fundacja CANTIO i Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku.
   
   

  Warsztaty rodzinne

  Legionowa 2, niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 11.30-13.00

  "Przez dziurke od klucza" - rodzinne wartsztaty plastyczne w ramach cyklu „Artystyczne Łowy. AŁ… sztuka nie boli”. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat  na interaktywne działania artystyczne. Działania poprowadzi Rafał Kozłowski, pasjonat dawnych technik fotograficznych. Zapisy: tel.: 502 138 980. Ilość miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

   

   

  Polowanie na malowanie-marzec

  Waryńskiego 24A, niedziela, 30 marca 2014, godz. 11.00

  Polowanie na malowanie. Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat, wraz z opiekunami, na rodzinne warsztaty plastyczne "Polowanie na malowanie cz. II". Tym razem poznamy tajemnice oprawy obrazów i przekonamy się, że rama też może być dziełem sztuki. Inspiracją naszych działań będą ramy, które wykonał sam Ludomir Sleńdziński. Uczestnicy zaprojektują i ozdobią kartonowe passe-partout tworząc oryginalną ramkę na zdjęcie lub rysunek. Zapisy: tel. 85 6517670, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 28 marca 2014, godz. 18.00

  Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 zaprasza – 28 marca o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Fotografia według Zdzisława Rynkiewicza”, w 60-lecie  twórczości artystycznej autora. Jest to pierwsza tak obszerna prezentacja prac  tego fotografika w Białymstoku. Zaprezentujemy zdjęcia wykonane w okresie od 1954 do 2014 roku. Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, pozostanie w Galerii do 20 kwietnia.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 27 marca 2014, godz. 18.00

  Zapraszamy na spotkanie z dr Małgorzatą Peroń z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pt. „W galerii obrazów. Cykle malarskie w poezji ks. Janusza St. Pasierba".  Wstęp wolny