Spotkanie

  Legionowa 2, niedziela, 13 kwietnia 2014, godz. 12.00

  Spotkanie ze Zdzisławem Rynkiewiczem, autorem prac prezentowanych na wystawie w Galerii im. Sleńdzińskich. Jest to Jubileuszowa ekspozycja z okazji 60-lecia działalności twórczej artysty fotografika, pierwsza tak obszerna prezentacja dorobku fotograficznego tego autora. Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, można ją oglądać do 19 kwietnia. Wstęp wolny.

   

   

  Akcja

  podwórko na tyłach Galerii przy Legionowej 2, sobota, 12 kwietnia 2014, godz. 10.00-18.00

  Atelier na trzepaku - zdjęcie za zdjęcie - Działania w ramach projektu Portret Miejsca (Wolontariat dla kultury). Podczas trwania Atelier będziemy robić zdjęcia osobom, które nas odwiedzą. W zamian oczekujemy podzielenia się swoimi zdjęciami

  i wspomknieniami związanymi z tym miejscem. Nie zapomnijcie więc zabrać ze sobą albumów rodzinnych! Zaproponujemy również - do wyboru - kilka warsztatów będących dopełnieniem naszej podwórkowej zabawy. Do zobaczenia przy trzepaku!!!

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 16.00
  Z cyklu "Koncert z historią w tle" - koncert Blask RenesansuWystąpią zespoły muzyki dawnej pod kierunkiem artystycznym Bożeny Kraśko: Zespół fletowy Favorito i Zespół Muzyki Dawnej Carmina Aurum, działające przy Fundacji CANTIO - Edukacja przez sztukę oraz Zespół Fletów Prostych Cantio Polonica z Domu Kultury Śródmieście w Białymstoku. Organizatorami koncertu jest Fundacja CANTIO i Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku.
   
   

  Warsztaty rodzinne

  Legionowa 2, niedziela, 6 kwietnia 2014, godz. 11.30-13.00

  "Przez dziurke od klucza" - rodzinne wartsztaty plastyczne w ramach cyklu „Artystyczne Łowy. AŁ… sztuka nie boli”. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat  na interaktywne działania artystyczne. Działania poprowadzi Rafał Kozłowski, pasjonat dawnych technik fotograficznych. Zapisy: tel.: 502 138 980. Ilość miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

   

   

  Polowanie na malowanie-marzec

  Waryńskiego 24A, niedziela, 30 marca 2014, godz. 11.00

  Polowanie na malowanie. Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat, wraz z opiekunami, na rodzinne warsztaty plastyczne "Polowanie na malowanie cz. II". Tym razem poznamy tajemnice oprawy obrazów i przekonamy się, że rama też może być dziełem sztuki. Inspiracją naszych działań będą ramy, które wykonał sam Ludomir Sleńdziński. Uczestnicy zaprojektują i ozdobią kartonowe passe-partout tworząc oryginalną ramkę na zdjęcie lub rysunek. Zapisy: tel. 85 6517670, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 28 marca 2014, godz. 18.00

  Galeria im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 zaprasza – 28 marca o godz. 18.00 na otwarcie wystawy „Fotografia według Zdzisława Rynkiewicza”, w 60-lecie  twórczości artystycznej autora. Jest to pierwsza tak obszerna prezentacja prac  tego fotografika w Białymstoku. Zaprezentujemy zdjęcia wykonane w okresie od 1954 do 2014 roku. Wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, pozostanie w Galerii do 20 kwietnia.