Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 13 lutego 2014, godz. 18.00

  "Śmiechem mówić prawdę - kabarety literackie. Ze świętym Walentym i puzonem w tle". Wieczór z cyklu Dialogi poetyckie Jerzego Binkowskiego i Waldemara Smaszcza. Wstęp wolny.

   

   

  Finisaż

  Legionowa 2, niedziela, 9 lutego 2014, godz. 16.00

  Na zakończenie wystawy poświęconej życiu i twórczości Stanisława Stolarczyka, artysty, pedagoga, żołnierza przygotowaliśmy ilustrowaną multimedialnie opowieść autorów ekspozycji Arkadiusza Puchalskiego i Marty Pietruszko zatytułowaną "Składamy historię"Liczymy na to, że osoby które wezmą udział w spotkaniu, uzupełnią naszą wiedzę o artyście o nieznane fakty. Wstęp wolny.

   

   

  Projekcja filmu

  Waryńskiego 24A, czwartek, 6 lutego 2014, godz. 17.00

  Wskrzeszanie pamięci… Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael wspólnie z Zakładem Literatury Międzywojennej i Współczesnej Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza, na spotkanie poświęcone 71 rocznicy pierwszej masowej eksterminacji białostockich Żydów. W czasie spotkania Lucy Lisowska – prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael, opowie o tragicznych wydarzeniach z lutego 1943 roku. Zostaną także wyświetlone dwa filmy Jerzego Kaliny - „Chana i Szamaj” oraz „Kuropatwy odleciały”. Wstęp wolny.

   

   

  Ferie w Galerii

  FERIE ZIMOWE W GALERII im. Sleńdzińskich

  Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Waryńskiego 24a, termin: 27-31.I.2014, godz. 10.30-12.00

   

   „Do pięciu razy SZTUKA” - warsztaty dla dzieci. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na pięciodniowe warsztaty plastyczne do Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Waryńskiego 24a. Każdy dzień jest dedykowany innej dziedzinie sztuk plastycznych. Uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, która z nich jest im najbliższa. Nasze twórcze poszukiwania rozpoczniemy od technik tradycyjnych, czyli od malarstwa i rzeźby. Spróbujemy także swoich sił w grafice warsztatowej

  i kaligrafii, wykonamy obrazkowy scenopis. Punktem odniesienia działań stanie się wystawa stała, natomiast inspiracją - twórczość Ludomira Sleńdzińskiego.

  Zapisy: 85 651 76 70, Koszt: 30 zł (za cały cykl)

   

  Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Waryńskiego 24a, termin: 27.I-9.II.2014, w godzinach pracy Galerii

   

  „Polowanie na zadanie” – rodzinne podchody. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat do Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Waryńskiego 24a na interaktywne i twórcze zwiedzanie wystawy. Podążając tropem przygotowanych przez nas zagadek, uczestnicy zdarzenia poznają twórczość rodziny Sleńdzińskich. Na tych, którym uda się „nie zgubić tropu”

  i rozszyfrować hasło polowania, czeka nagroda w postaci koperty z muzealną niespodzianką.

  Oferta dostępna jest w czasie ferii (27.I-9.II.2014) w godzinach pracy Galerii, w siedzibie przy ul. Waryńskiego 24a, obowiązuje bilet wstępu do Galerii. W niedzielę wstęp jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

   

   

  Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Legionowa 2, termin: 9.II.2014, godz. 11.30-13.00 (niedziela)

   

  „Stoliczku nakryj się”- to hasło kolejnych rodzinnych warsztatów plastycznych organizowanych przez nas w ramach cyklu „AŁ… sztuka nie boli”. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 5-10 lat  na interaktywne działania artystyczne. Tym razem zabawimy się w projektanta i wykonawcę mebli. W poszukiwaniu pomysłów pomogą nam prezentowane na wystawie

  w Galerii przy ul. Legionowej rysunki projektów wyposażenia wnętrz Stanisława Stolarczyka, a także zwariowane pomysły współczesnych dizajnerów. Zapraszamy do nas z ukochanym pluszowym przyjacielem (maskotką), ponieważ po wykonaniu sprzętów - podczas miniaturowego party - będziemy chcieli przetestować ich przydatność.

  Warsztaty poprowadzi: Katarzyna Hryszko, Zgłoszenia pod nr tel.: 502 138 980. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt: 5 zł (za każde dziecko), opiekunowie mają wstęp bezpłatny.

   

   

  Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Legionowa 2, termin: 3-7.II. 2014, godz. 11.30-13.00

   

  Historie doanimowane, czyli… stwórz swój pierwszy film poklatkowy!” Jeśli masz 13-16 lat i lubisz filmy animowane, proponujemy Ci udział w niecodziennych zajęciach. Dlaczego miałbyś jedynie oglądać filmiki w Internecie, skoro możesz stworzyć je samodzielnie? Zapraszamy Cię na pięciodniowe warsztaty z animacji poklatkowej do Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2. W trakcie zajęć poznasz tajniki produkcji animacji z wykorzystaniem jednej z najstarszych technik. Atrakcyjny materiał, w postaci prac artysty malarza Stanisława Stolarczyka, będziesz miał w zasięgu ręki. Uczestnicy warsztatów sami stworzą scenariusz, przygotują postaci do filmu i będą je animować. Warsztaty zakończy pokaz, który będzie miał miejsce

  w niedzielę, 9 lutego o godz. 16.00, w trakcie finisażu wystawy Stanisława Stolarczyka.

  Warsztaty poprowadzi: Krzysztof Wojciech Wróbel. Zgłoszenia pod nr tel.: 502 138 980. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Koszt: 30 zł (za cały cykl).

   

   

   

  Warsztaty

  Waryńskiego 24A, niedziela, 19 stycznia 2014, godz. 11.00

  Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat, wraz z opiekunami, na rodzinne warsztaty plastyczne "Polowanie na malowanie cz. II". Na niedzielnych warsztatach uczestnicy poznają historię wybranego dzieła Ludomira Sleńdzińskiego, które następnie stanie się inspiracją do wspólnie wykonanej pracy plastycznej. Interaktywne spotkania są wspaniałą okazją do zgłębiania tajników sztuki, poznawania ciekawych technik plastycznych i wspólnej pracy twórczej w bezpośrednim kontakcie z dziełem sztuki. Zapisy: tel. 85 6517670, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 16 stycznia 2014, godz. 18.00

  Z cyklu "Czwartki u Sleńdzińskich" - spotkanie autorskie z Leonardą Szubzdą połączone z promocją najnowszego tomiku wierszy pt. "Cdn..." (wyd. Miniatura Krakowska). Prowadzenie spotkania: Regina Kantarska-Koper, oprawa muzyczna: Aleksandra Abramowicz, Maria Sosnowska (skrzypce), Jakub Mróz (wiolonczela), Weronika Brakoniecka (fortepian), Krystyna Rosłan,Stefan Maciej Krassowski (akompaniament, fortepian).