Koncert

  Waryńskiego 24A, niedziela, 12 stycznia 2014, godz. 16.00

  Recital autorski Marcina Siatkowskiego w ramach cyklu "Koncertów z historią w tle". Wykonawca Marcin Siatkowski jest koncertującym instrumentalistą i pedagogiem. Występuje jako solista, kameralista oraz z towarzyszeniem orkiestry. Wraz z gitarzystą Michałem Nagy nagrał płytę "Micropiezas" nominowaną do nagrody "Fryderyka 2000". Jest laureatem czołowych nagród na konkursach gitarowych w kraju i za granicą, m.in. w Gdańsku, Krakowie, a także Monegli i Bari we Włoszech.
   
   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 10 stycznia 2014, godz. 17.00

  Zapraszamy na wernisaż: "Stanisław Stolarczyk. W służbie sztuki", poświęcony życiu i twórczości tego artysty, pedagoga, żołnierza. Autor prac był twórcą i pierwszym dyrektorem Szkoły Plastycznej w Białymstoku (obecnie Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu), a także założycielem Delegatury Związku Polskich Artystów Plastyków.

   

   

  Spotkanie muzyczne

  Waryńskiego 24A, poniedziałek, 6 stycznia 2014, godz. 18.00

  Zapraszamy na wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitary Tomasza Kwiatkowskiego. Tradycyjnie przygotujemy śpiewniki z popularnymi i mniej znanymi kolędami i pastorałkami, m.in. "Pastorałką białostocką", którą warto włączyć do domowego repertuaru. O literackiej treści kolęd i pastorałek opowie Waldemar Smaszcz.

   

   

  Wernisaż

  Waryńskiego 24A, sobota, 21 grudnia 2013, godz. 16.00

  "Dizajn pogranicza - polsko-białoruska sztuka ludowa w nowoczesnym wzornictwie", tak brzmi pełny tytuł wystawy prac młodych artystów z Białorusi i Polski, inspirowanych wzornictwem ludowym z pogranicza polsko-białoruskiego. Wystawa jest zwieńczeniem projektu pt. "Dialogi z Sąsiadami 3 - Śladami znaczeń wzornictwa ludowego na pograniczu polsko-białoruskim", realizowanego przez Stowarzyszenie DRUMLA. Wieczór uatrakcyjni występ zespołu Południce.

   

   

  Promocja książki

  Legionowa 2, niedziela, 15 grudnia 2013, godz. 15.00

  Spotkanie poświęcone projektowi fotograficznemu "albom.pl". Grzegorz Dąbrowski, fotograf, redaktor naczelny Gazety Wyborczej w Białymstoku opowie o fotograficznej wyprawie archeologicznej na polsko-białoruskie pogranicze. Efektem tej podróży jest unikalny album, prezentujący stare zdjęcia z prywatnych "archiwów", a także zdjęcia wykonane współcześnie.Prowadzenie projektu: Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku.
   
   

  Wernisaż

  Legionowa 2, czwartek, 12 grudnia 2013, godz. 18.20

  GRAFIKI Pawła Kwiatkowskiego, to wystawa, którą pokazujemy  w ramach VI edycji projektu Graficzny Białystok, prezentującego najciekawsze polskie i światowe zjawiska w tej dziedzinie.  Katedra Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, główny organizator wydarzenia, zorganizowała ekspozycje także w kilku innych  punktach miasta.   Paweł Kwiatkowski, którego prace prezentujemy w przestrzeni naszej Galerii należy do grona najciekawszych osobowości młodego pokolenia artystów.