Zachor

  ul. Waryńskiego 24A, sobota, 15 czerwca 2013, godz.12.00

  „Historia miejsc” – o bożnicy Cytronów przy ulicy Polnej/Waryńskiego opowie Jolanta Szczygieł-Rogowska, Dyrektor Galerii im. Sleńdzińskich.

  godz. 19

  Karolina Cicha i Piotr Domagalski „Pozdrowienia z Jidyszlandu”. Koncert w języku jidysz w ramach Festiwalu Zachor. Wstęp wolny.

   

   

  Wystawa

  ul. Legionowa 2, na placu przed Galerią, piątek, 14 czerwca 2013, godz. 14

  „Wspólne podwórko” to fotoreportaż Marka Obryckiego rejestrujący przebieg warsztatów, w których wzięły udział dzieci czeczeńskie i polskie. Przedstawione na fotografiach działania zostały zorganizowane przez Komendę Miejską w Białymstoku (wspólnie z grupą partnerów, wśród których znalazła się m.in. Galeria im. Sleńdzińskich) w ramach Edukacji Międzykulturowej. 

   

   

  Spotkanie autorskie

  ul. Waryńskiego 24A, czwartek, 13 czerwca 2013, godz. 18

  Spotkanie autorskie i prezentacja książki Leonardy Rewkowskiej (Słonim, Białoruś) pt. „Być Polką na Kresach” organizowane przez Fundację Polacy znad Niemna. Prowadzenie – Marcin Newada. Wstęp wolny.

   

   

  Spotkanie literackie

  ul. Waryńskiego 24A, sobota, 8 czerwca 2013, godz. 1015

  Ogólnopolskie Nauczycielskie Spotkania Literackie organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Okręgu Podlaskiego oraz Nauczycielski Klub Literacki w Białymstoku.

   

   

  Koncert

  ul. Waryńskiego 24A, piątek, 7 czerwca 2013, godz. 17

  Muzyka na głosy i instrumenty - koncert uczniów Szkoły Muzycznej im. F. Chopina przy Podlaskim Centrum Sztuki. W programie repertuar klasyczny i rozrywkowy na flet, pianino, skrzypce, gitarę i utwory wokalne.

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24A, 21 maja, wtrorek, godz. 19.00-21.00

  Zapraszamy na KONCERT GITAROWEJ MUZYKI AMERYKI ŁACIŃSKIEJ W RAMACH SESJI NAUKOWEJ p.t. "GITAROWA MUZYKA AMERYKI ŁACIŃSKIEJ – ASPEKTY WYKONAWCZE, TECHNICZNE I INTERPRETACYJNE". Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku.