Warsztaty

  Legionowa 2, sobota , 1 czerwca, godz. 11-13

  Warsztaty kostiumu z papieru. Dzień Dziecka z ITE – warsztaty kostiumu z papieru. W ramach cyklu „Miasto Mody ITE” zapraszamy na bezpłatne rodzinne zajęcia dla dzieci z opiekunami, prowadzone przez Martynę Dworakowską – scenografkę i kostiumolożkę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Pradze. Zapisy: tel. 502 138 980, ilość miejsc ograniczona.
   
   
   

  Wykład

  Legionowa 2, piątek, 31 maja, godz. 18.00

  Inauguracja cyklu wykładów i warsztatów poświęconych modzie i stylowi życia przygotowanego przez białostockie Stowarzyszenie Muzeum Mody i Tekstyliów ITE. „Stroje Izabeli i Klemensa Branickich na tle epoki” – multimedialnie ilustrowany wykład historyka sztuki Marty Pietruszko, nawiązujący do rekonstrukcji strojów eksponowanych w bramie Pałacu Branickich. Możliwość rozmowy z rekonstruktorką – kostiumografem Elżbietą Wysocką.
   
   

  Wystawa

  Legionowa 2, plac przed Galerią, 26 maja, sobota, godz. 14.00-21.00

  Zapraszamy na fotograficzne spotkanie przeszłości z teraźniejszością. W ramach obchodów  Święta Ulicy Kilińskiego zostanie zaprezentowana ekspozycja fotografii pt. „Ulica Kilińskiego” zestawiająca fotografie wykonane przez Bolesława Augustisa -  w latach 1938-1939 - na ulicy Kilińskiego i w jej najbliższej okolicy ze współczesnymi  fotografiami Anny Sierko-Szymańskiej inspirowanymi twórczością  białostockiego fotografa.
   
   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, 26 maja, niedziela, godz. 16.00

  Koncert zespołu kameralnego. Wykonawcy: Dagmara Barna (sopran), Jakub Józef Orliński (kontratenor), Monika Hirsch - I skrzypce, Aleksandra Szlaga (II skrzypce), Maria Skocka (altówka), Katarzyna Stasiewicz (wiolonczela), Katarzyna Kluczykowska (klawesyn). W programie utwory:  A. Vivaldiego, D. Scarlattiego, G.F. Haendla, C. Monteverdiego oraz J.S. Bacha. 
   
   

  Warsztaty

  Legionowa 2, 25 maja, sobota, godz. 18.00

  Warsztaty Fotografii Otworkowej, prowadzone przez Emilie Oksentowicz, autorke wystawy „Jeszcze nie wiem...”. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: k.siwerska@galeriaslendzinskich.pl, kom.: 502 138 980
   
   

  Noc Muzeów

  Noc Muzeów 2013

  Waryńskiego 24a, sobota, 18 maja, godz. 19-24
  „Przybliż się do grafiki”. Wyjątkowy pokaz na co dzień niedostępnych grafik z kolekcji Galerii; grafika wileńska z XIX i XX w. oraz litografia Bencjona Rabinowicza i Simona Segala. W pracowni graficznej spróbujesz swoich sił w technice linorytu lub monotypii. Loteria książkowa, sprzedaż wydawnictw z 50-proc. bonifikatą z muzyką relaksującą w tle. Godz. 20.00 i 21.00 – arie operowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku.
   
  Legionowa 2, sobota, 18 maja, godz. 19-24
  „Przytul się do zdjęcia”. Akcja wizualno-dźwiękowo-relaksacyjna w otoczeniu fotografii Emilii Oksentowicz. Zapraszamy do artystycznej Strefy Relaksu. Teren oznakowany. Zwiedzanie aktywne, dla chętnych – leżakowanie (z „przytulaniem się do zdjęcia”).  Godz. 21.00 – „Czułe słowa, słodkie pląsy, martwe gołębie i smuteczek tropików” koncert solo w wykonaniu Michała Stankiewicza.