Wernisaż

  Legionowa 2, 17 maja, piątek, godz. 18.00

  Wernisaż fotografii Emilii Oksentowicz "Jeszcze nie wiem...". Na wystawie prezentowane są prace z lat 2011-2013. Dominują w nich szarości, czernie i biele, pomimo że zdjęcia nie są czarno-białe. Wstęp wolny.
   
   

  Fascynacje poetyckie

  Waryńskiego 24A, niedziela, 12 maja, godz. 16.00

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Fascynacje poetyckie”, których bohaterem będzie ks. prałat  Tadeusz Krahel, doktor historii Kościoła, wybitny znawca dziejów archidiecezji wileńskiej, autor antologii poezji maryjnej. Wieczór poprowadzi Jerzy Binkowski. Wstęp wolny.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, 9 maja, czwartek, godz. 18.00

  "Pani pachnie jak tuberozy" - o poezji miłosnej Juliana Tuwima opowie Waldemar Smaszcz. Oprawa muzyczna - Szczepan Szubzda, akordeon.

   

   

  Koncert dyplomantów

  Waryńskiego 24A, 7 maja, wtorek, godz. 18.00

  Koncert dyplomantów: Katarzyny Podgórskiej (mezzosopran), Elżbiety Kaluchiewicz (sopran) i Eweliny Szymańskiej (mezzosopran) z Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku z klasy Kiry Boreczko-Dal oraz prof.Violetty BieleckiejAkomapaniują: Ewelina Mucha-Kondratowicz i Anna Górska.

   

   

  Ogłoszenie

  W dniach 1 i 3 maja 2013 roku Galeria będzie nieczynna dla zwiedzających.

   

   

  Wykład

  Legionowa 2, 28 kwietnia, niedziela, godz. 16.00

  „Roman Opałka - gra z nieskończonością”. 
   Multimedialnie ilustrowany wykład historyk sztuki Ewy Witkowskiej o twórczości Romana Opałki. Ewa Witkowska, niezależna kuratorka i publicystka, jest pracownikiem naukowym Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, redaktorką portalu muzealnictwo.com, od lat współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie.