Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, 25 kwietnia, czwartek, godz. 18.00

  Zapraszamy na „Zapisane podróże” Marianny Szulborskiej. Wspomnienia ze swoich wypraw autorka opisuje sięgając do historii, dziejów miast i narodów oraz niezwykłych wydarzeń. Spotkanie poprowadzi Irena Grabowiecka.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, 21 kwietnia, niedziela, godz. 16.00

  W ramach Światowego Dnia Książki spotkamy się z Anną Karoliną Kuk oraz jej wierszami, umieszczonymi w debiutanckim tomiku "SŁUCHAJ JUDI W CO WIERZY CIAŁO". Książka jest nowoczesnym, pięknym i odważnym intelektualnie, poszukiwaniem nowych form wyrazu poetyckiego. Spotkanie poprowadzi Jerzy Binkowski, natomiast specjalnym gościem będzie Stanisław Kuk, koncertmistrz Opery i Filharmonii Podlaskiej.
   
   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, 19 kwietnia, piątek, godz.18.00

  MŁODE TALENTY MUZYCZNE W GALERII - instrumentalny koncert dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku.
   
   

  Wykład

  Legionowa 2, 19 kwietnia, piątek, godz. 18.00

  "Pisać kamieniem". Wykład - Tajemnice warsztatu litografa. Wykład i prezentacja Małgorzaty Józefowicz, absolwentki ASP w Krakowie, Laureatki Trennale Grafiki Polskiej w Katowicach. Wstęp wolny.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, 18 kwietnia, czwartek, godz.18.00

  Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim - pisarzem, biografistą, redaktorem i podróżnikiem, autorem książek dla dzieci i dorosłych. Podczas czwartkowego spotkania Łukasz Wierzbicki opowie o niezwykłej podróży motocyklowej do Chin dwojga młodych ludzi – Haliny i Stanisława Bujakowskich (1934-36).

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 11 kwietnia, godz. 18.00

  Prezentacja najnowszej książki Krystyny Koneckiej „Szklana kula. Wiersze dla Ireny i Wojciecha Weissów”, poświęconej życiu i twórczości młodopolskich artystów malarzy, wydanej w Krakowie w roku 2013. Oprawa muzyczna: Andrzej Karolczyk – gitara, Marta Bielska – skrzypce.