Spotkanie literackie

  ul. Waryńskiego 24A, sobota, 8 czerwca 2013, godz. 1015

  Ogólnopolskie Nauczycielskie Spotkania Literackie organizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Okręgu Podlaskiego oraz Nauczycielski Klub Literacki w Białymstoku.

   

   

  Koncert

  ul. Waryńskiego 24A, piątek, 7 czerwca 2013, godz. 17

  Muzyka na głosy i instrumenty - koncert uczniów Szkoły Muzycznej im. F. Chopina przy Podlaskim Centrum Sztuki. W programie repertuar klasyczny i rozrywkowy na flet, pianino, skrzypce, gitarę i utwory wokalne.

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24A, 21 maja, wtrorek, godz. 19.00-21.00

  Zapraszamy na KONCERT GITAROWEJ MUZYKI AMERYKI ŁACIŃSKIEJ W RAMACH SESJI NAUKOWEJ p.t. "GITAROWA MUZYKA AMERYKI ŁACIŃSKIEJ – ASPEKTY WYKONAWCZE, TECHNICZNE I INTERPRETACYJNE". Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku.
   
   

  Warsztaty

  Legionowa 2, sobota , 1 czerwca, godz. 11-13

  Warsztaty kostiumu z papieru. Dzień Dziecka z ITE – warsztaty kostiumu z papieru. W ramach cyklu „Miasto Mody ITE” zapraszamy na bezpłatne rodzinne zajęcia dla dzieci z opiekunami, prowadzone przez Martynę Dworakowską – scenografkę i kostiumolożkę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Pradze. Zapisy: tel. 502 138 980, ilość miejsc ograniczona.
   
   
   

  Wykład

  Legionowa 2, piątek, 31 maja, godz. 18.00

  Inauguracja cyklu wykładów i warsztatów poświęconych modzie i stylowi życia przygotowanego przez białostockie Stowarzyszenie Muzeum Mody i Tekstyliów ITE. „Stroje Izabeli i Klemensa Branickich na tle epoki” – multimedialnie ilustrowany wykład historyka sztuki Marty Pietruszko, nawiązujący do rekonstrukcji strojów eksponowanych w bramie Pałacu Branickich. Możliwość rozmowy z rekonstruktorką – kostiumografem Elżbietą Wysocką.
   
   

  Wystawa

  Legionowa 2, plac przed Galerią, 26 maja, sobota, godz. 14.00-21.00

  Zapraszamy na fotograficzne spotkanie przeszłości z teraźniejszością. W ramach obchodów  Święta Ulicy Kilińskiego zostanie zaprezentowana ekspozycja fotografii pt. „Ulica Kilińskiego” zestawiająca fotografie wykonane przez Bolesława Augustisa -  w latach 1938-1939 - na ulicy Kilińskiego i w jej najbliższej okolicy ze współczesnymi  fotografiami Anny Sierko-Szymańskiej inspirowanymi twórczością  białostockiego fotografa.