Koncert

  Waryńskiego 24a, 26 maja, niedziela, godz. 16.00

  Koncert zespołu kameralnego. Wykonawcy: Dagmara Barna (sopran), Jakub Józef Orliński (kontratenor), Monika Hirsch - I skrzypce, Aleksandra Szlaga (II skrzypce), Maria Skocka (altówka), Katarzyna Stasiewicz (wiolonczela), Katarzyna Kluczykowska (klawesyn). W programie utwory:  A. Vivaldiego, D. Scarlattiego, G.F. Haendla, C. Monteverdiego oraz J.S. Bacha. 
   
   

  Warsztaty

  Legionowa 2, 25 maja, sobota, godz. 18.00

  Warsztaty Fotografii Otworkowej, prowadzone przez Emilie Oksentowicz, autorke wystawy „Jeszcze nie wiem...”. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: k.siwerska@galeriaslendzinskich.pl, kom.: 502 138 980
   
   

  Noc Muzeów

  Noc Muzeów 2013

  Waryńskiego 24a, sobota, 18 maja, godz. 19-24
  „Przybliż się do grafiki”. Wyjątkowy pokaz na co dzień niedostępnych grafik z kolekcji Galerii; grafika wileńska z XIX i XX w. oraz litografia Bencjona Rabinowicza i Simona Segala. W pracowni graficznej spróbujesz swoich sił w technice linorytu lub monotypii. Loteria książkowa, sprzedaż wydawnictw z 50-proc. bonifikatą z muzyką relaksującą w tle. Godz. 20.00 i 21.00 – arie operowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku.
   
  Legionowa 2, sobota, 18 maja, godz. 19-24
  „Przytul się do zdjęcia”. Akcja wizualno-dźwiękowo-relaksacyjna w otoczeniu fotografii Emilii Oksentowicz. Zapraszamy do artystycznej Strefy Relaksu. Teren oznakowany. Zwiedzanie aktywne, dla chętnych – leżakowanie (z „przytulaniem się do zdjęcia”).  Godz. 21.00 – „Czułe słowa, słodkie pląsy, martwe gołębie i smuteczek tropików” koncert solo w wykonaniu Michała Stankiewicza.
   
   
   

  Wernisaż

  Legionowa 2, 17 maja, piątek, godz. 18.00

  Wernisaż fotografii Emilii Oksentowicz "Jeszcze nie wiem...". Na wystawie prezentowane są prace z lat 2011-2013. Dominują w nich szarości, czernie i biele, pomimo że zdjęcia nie są czarno-białe. Wstęp wolny.
   
   

  Fascynacje poetyckie

  Waryńskiego 24A, niedziela, 12 maja, godz. 16.00

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Fascynacje poetyckie”, których bohaterem będzie ks. prałat  Tadeusz Krahel, doktor historii Kościoła, wybitny znawca dziejów archidiecezji wileńskiej, autor antologii poezji maryjnej. Wieczór poprowadzi Jerzy Binkowski. Wstęp wolny.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, 9 maja, czwartek, godz. 18.00

  "Pani pachnie jak tuberozy" - o poezji miłosnej Juliana Tuwima opowie Waldemar Smaszcz. Oprawa muzyczna - Szczepan Szubzda, akordeon.