Koncert dyplomantów

  Waryńskiego 24A, 7 maja, wtorek, godz. 18.00

  Koncert dyplomantów: Katarzyny Podgórskiej (mezzosopran), Elżbiety Kaluchiewicz (sopran) i Eweliny Szymańskiej (mezzosopran) z Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku z klasy Kiry Boreczko-Dal oraz prof.Violetty BieleckiejAkomapaniują: Ewelina Mucha-Kondratowicz i Anna Górska.

   

   

  Ogłoszenie

  W dniach 1 i 3 maja 2013 roku Galeria będzie nieczynna dla zwiedzających.

   

   

  Wykład

  Legionowa 2, 28 kwietnia, niedziela, godz. 16.00

  „Roman Opałka - gra z nieskończonością”. 
   Multimedialnie ilustrowany wykład historyk sztuki Ewy Witkowskiej o twórczości Romana Opałki. Ewa Witkowska, niezależna kuratorka i publicystka, jest pracownikiem naukowym Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, redaktorką portalu muzealnictwo.com, od lat współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie.
   
   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, 25 kwietnia, czwartek, godz. 18.00

  Zapraszamy na „Zapisane podróże” Marianny Szulborskiej. Wspomnienia ze swoich wypraw autorka opisuje sięgając do historii, dziejów miast i narodów oraz niezwykłych wydarzeń. Spotkanie poprowadzi Irena Grabowiecka.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24a, 21 kwietnia, niedziela, godz. 16.00

  W ramach Światowego Dnia Książki spotkamy się z Anną Karoliną Kuk oraz jej wierszami, umieszczonymi w debiutanckim tomiku "SŁUCHAJ JUDI W CO WIERZY CIAŁO". Książka jest nowoczesnym, pięknym i odważnym intelektualnie, poszukiwaniem nowych form wyrazu poetyckiego. Spotkanie poprowadzi Jerzy Binkowski, natomiast specjalnym gościem będzie Stanisław Kuk, koncertmistrz Opery i Filharmonii Podlaskiej.
   
   

  Koncert

  Waryńskiego 24a, 19 kwietnia, piątek, godz.18.00

  MŁODE TALENTY MUZYCZNE W GALERII - instrumentalny koncert dyplomantów Zespołu Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Białymstoku.