Projekt edukacyjny

  Z Piłsudskim po Białymstoku

  Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku w partnerstwie z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Wojska oraz Galerią im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

   

   

  Koncert

  24 października, środa, godz. 18.00, Galeria im. Sleńdzińskich (ul. Waryńskiego 24a)

  Zapraszamy na koncert wiolonczelowo-klawesynowy: Grzegorz Vytlacil - wiolonczela,  Liliana Stawarz - klawesyn. W programie: Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach, Luigi Boccherini.

   

   

  Warsztaty

  Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza osoby dorosłe, które pragną rozwijać swoje zainteresowania, nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa na warsztaty plastyczne. Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w czwartki w godz. 17.30- 20 w Galerii przy ul. Waryńskiego 24a.

   

   

  Tydzień Dziecka

  7-14 października 2012, Białystok

  Tydzień Dziecka w Białymstoku – to hasło w latach międzywojennych elektryzowało miasto. Tak budował się etos polskiej szkoły. Sięgnęliśmy po te doskonałe wzorce w Roku Janusza Korczaka. TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU 2012 jest propozycją dla chętnych do wspólnego działania – szkół, rodziców i instytucji kultury. Najważniejszym odbiorcą naszych propozycji będą dzieci. To one ocenią, czy za rok w Białymstoku odbędzie się Tydzień Dziecka 2013. 

   

   

  Wernisaż

  5 października, piątek, godz. 18.00, Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Legionowa 2

  Otwarcie wystawy Georgii Andreeva "Ilustracje, portrety, tempery, rysunki, pastele, węgiel", bułgarskiego artysty, zamieszkałego w Białymstoku od 1971 roku.

   

   

  Spotkanie

  20 września, czwartek, godz.1800 ul. Legionowa 2

  O historii rodu Dederków i o fotografowaniu. Spotkanie z Szymonem Dederką, artystą fotografikiem, spadkobiercą trzech pokoleń fotografików.