Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, niedziela,  24 lutego 2013,  godz. 16.00

  Wieczór autorski Joanny Bąk, która zaprezentuje swoją najnowszą książkę poetycką pt. „Pan tu nie leżał” łączącą poezję i fotografię artystyczną. Wydany przez Fundację Bielecki Art tomik, już zyskał przychylne recenzje m.in. Michała Rusinka, Krzysztofa Lisowskiego i Józefa Barana, a także patronat TVP Kultura oraz czasopisma kulturalnego „Fragile“. Spotkanie poprowadzi Krystyna Konecka. Muzyczne tło wieczoru stworzą Katarzyna Sienkiewicz i Paweł Popko. W programie duety fortepianowe S. Rachmaninowa.

   

   

  Spotkanie literackie

  Waryńskiego 24A, czwartek, 21 lutego 2013,  godz. 18.00

  Zapraszamy  na wykład „Na przekór wszelkim próbom, które los przynosi”. O poezji powstania styczniowego opowie Waldemar Smaszcz. 

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24A, niedziela, 17 lutego, godz. 16.00

  Koncert wokalny uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku pt. „Miłość niejedno ma imię”.

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piatek, 15 lutego 2013, godz. 18.00

  Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa i grafiki Marka Sobczaka pt. „Egipt”. To malarski zapis podróży, cykl pejzaży z terenów Numbii, Synaju i Egiptu. Tło muzyczne wprowadzające w świat wykreowany przez artystę malarza stworzy wokalistka i kompozytorka Miss God. Na wernisaż wstęp wolny. Wystawa czynna do 10 marca.

   

   

  3. Fascynacje poetyckie

  Waryńskiego 24A, niedziela, 10 lutego 2013, godz. 16.00

  Gościem kolejnego spotkania w ramach Fascynacji Poetyckich będzie Jan Leończuk, dyrektor Książnicy Podlaskiej. Spotkanie poprowadzi Jerzy Binkowski, w aromacie smakowitej kawy i w aurze pięknej muzyki, którą wykonywać będzie studentka Uniwersytetu Muzycznego w Katowicach, skrzypaczka i poetka - Anna Karolina Kuk.

   

   

  Koncert

  Waryńskiego 24A, niedziela, 3 lutego 2013, godz. 16.00

  Koncert karnawałowy na dwie gitary i fortepian. Wykonawcy: Agata Gabryjel - fortepian, Wojciech Cis - gitara, Tomasz Kwiatkowski - gitara. W programie m.in.: Albeniz, Debussy, Chopin, Narvarez, Baron, Lauro, Dyens.