Ferie w Galerii

  Legionowa 2, wtorek-sobota 29 stycznia - 2 lutego, godz. 11.30-13.00

  Ferie w Galerii „Papierowy karnawał - warsztaty rodzinne dla dzieci wraz z opiekunami (dolna granica wieku - 5 lat, górna - bez ograniczeń; jedyny warunek to konieczność zgłoszenia się w dwuosobowym składzie, ponieważ do przygotowanych przez nas działań niezbędny jest partner). Czas trwania: 5 dni. Koszt: 25 zł od pary. Zapisy pod numerem tel.: 502 138 980.

   

   

  Finisaż

  Legionowa, piątek, 25 stycznia, 18.00

  „Karnawałowy Cyrku Kultury – portrety”. Finisaż. Wystawę można oglądać do 10 lutego. Informacje szczegółowe na stronie: www.cyrkkultury.org

   

   

   

  2. Salon poetycki

  Waryńskiego 24a, niedziela, 20 stycznia, 16.00

  Zapraszamy w niedzielne popołudnie do Salonu Poetyckiego. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy lub herbaty, swoimi fascynacjami poetyckimi podzielą się z nami: Barbara Kijowska, kuzynka Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i prof. Alina Midro, genetyk z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Gospodarzem Salonów jest poeta, reżyser i psycholog Jerzy Binkowski.

   

   

  Wernisaż

  Waryńskiego 24a, czwartek, 17 stycznia, 18.00

  Zainteresowanych rysunkiem wytrawnym i sumiennym zapraszamy do siedziby Galerii im. Sleńdzińskich na wernisaż pt. „Wincenty Sleńdziński (1837-1909). Malarz i zesłaniec”. Wystawa została przygotowana w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, prezentuje malarstwo, rysunek, dokumenty, fotografie oraz liczne szkice Wincentego Sleńdzińskiego pochodzące ze zbiorów własnych Galerii. Wystawę można oglądać do końca lutego.

   

   

  Wernisaż

  Legionowa 2, piątek, 11 stycznia, 17.00

  Zapraszamy na kolejną odsłonę „Karnawałowego Cyrku Kultury. Portrety”. Przygotowane na tę okazje artystyczne atrakcje zostaną zaprezentowane w atmosferze karnawałowej zabawy. Do obejrzenia: najnowsze prace malarskie i fotografie Adama Obuchowicza. Akcja „Balony” & Natasza (koncert z niespodzianką). Finisaż wystawy - 25 stycznia.

   

   

   

  Cykl artystycznych wydarzeń interdyscyplinarnych

  Zapraszamy na Karnawałowy Cyrk Kultury: 4 stycznia - 10 lutego 2013.  Wystawy, spotkania, przedstawienie teatralne i koncert, których inicjatorem jest Adam Obuchowicz. Zostaną one zorganizowane w kilku punktach naszego miasta i staną się pretekstem do bycia razem oraz celebracji życia poprzez sztukę.