Wernisaż

  9 listopada, piątek, godz. 1800, ul. Legionowa 2  wystawa na Jubileusz

  Ludomir Sleńdziński – artysta nowoczesny? Otwarcie wystawy. Pytanie postawione w tytule ekspozycji stało się kluczem doboru prezentowanych dzieł, którego dokonały Elżbieta Korol (kuratorka wystawy) oraz Izabela Suchocka (współpraca). 

   

   

  Kwartał filozoficzny

  8 listopada, czwartek, godz. 1800, ul. Waryńskiego 24a nowy cykl

  „Człowiek: fikcja, mózg czy podmiot świadomości?”, prowadzenie: dr Miłosz Pawłowski. Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu Kwartał filozoficzny pomyślane jako wieczór filozofii dla każdego.

   

   

  "Fascynacje poetyckie"

  4 listopada, niedziela, godz. 16.00 Galeria im. Sleńdzińskich (ul. Waryńskiego 24a)

  Pierwsze spotkanie z cyklu "Fascynacje poetyckie" w Galerii przy Waryńskiego 24a. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie poeta, reżyser i psycholog Jerzy Binkowski.

   

   

  Projekt edukacyjny

  Z Piłsudskim po Białymstoku

  Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku w partnerstwie z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Wojska oraz Galerią im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

   

   

  Koncert

  24 października, środa, godz. 18.00, Galeria im. Sleńdzińskich (ul. Waryńskiego 24a)

  Zapraszamy na koncert wiolonczelowo-klawesynowy: Grzegorz Vytlacil - wiolonczela,  Liliana Stawarz - klawesyn. W programie: Antonio Vivaldi, Jan Sebastian Bach, Luigi Boccherini.

   

   

  Warsztaty

  Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza osoby dorosłe, które pragną rozwijać swoje zainteresowania, nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa na warsztaty plastyczne. Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu, w czwartki w godz. 17.30- 20 w Galerii przy ul. Waryńskiego 24a.