Wernisaż

Legionowa 2, piątek, 6 lutego, godz. 18.00

 

Alicja Chorociej. Malarstwo

 

 

o wystawie:

Retrospektywny przegląd ponad 40 lat twórczości jednej z najlepszych i najbardziej utytułowanych białostockich artystek, docenianej przez krytyków, a także szerokie rzesze odbiorców. Jej malarstwo pełne jest emocjonalnego napięcia, oparte na zmaganiach przeciwieństw, niemal barokowe w swoim dynamizmie i doskonałości warsztatowej. Mimo że bardzo intelektualne, również niezwykle atrakcyjne wizualnie. Wystawa jest prezentacją najlepszych dokonań artystki, rozpisanych na kolejne dekady i style. To także ważny fragment historii białostockiego środowiska artystycznego.

 

o artystce:

Alicja Chorociej- absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (1971), członek Białostockiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma na swym koncie osiem wystaw indywidualnych oraz ponad trzydzieści zbiorowych, w tym wiele zagranicznych.

W latach 1972-1996 była uczestniczką niemal wszystkich plenerów malarskich w Białowieży,

a także licznych plenerów w kraju. W 1983 r. wyróżniona na wystawie artystycznej XV Grand Concours International organizowanej przez Academie Internationale de Lutèce w Paryżu. W 1986 r. - stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki.

W latach 1982-1995 - nauczycielka w Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. W 1995 r. uhonorowana Złotą Odznaką „Zasłużony Białostocczyźnie”.

Opublikowano dnia: 2015-02-02, 13:07 w kategoriach: ogólne, wystawa, malarstwo | Wróć do listy artykułów