Wernisaż

WIKTORII 5 / 14.10.2017 (sobota) 17:00 / wernisaż

 

Wystawa Litewskiego Stowarzyszenia Fotografii Analogowej

 

 

Litewskie Stowarzyszenie Fotografii Analogowej zostało założone w 2014 r. Zrzesza fotografów wykorzystujących w twórczości tradycyjne technologie fotograficzne. Artyści stawiają sobie za cel promowanie tradycyjnych metod i praktyk uzyskiwania obrazu fotograficznego oraz popularyzację twórczości członków Stowarzyszenia.

 

Litewskie Stowarzyszenie Fotografii Analogowej (Lietuvos analoginės fotografijos asociacija LAFA)

– to organizacja zrzeszająca społeczność twórców fotografii analogowej, dążąca do popularyzacji różnych form i rodzajów alternatywnej fotografii nie cyfrowej, korzystania z druku materialnego.

Jednym z ważniejszych celów LAFA jest założenie forum idei i dyskusji, fizycznej oraz wirtualnej bazy danych o fotografii alternatywnej i jej entuzjastach. LAFA inicjuje wystawy, imprezy fotograficzne, warsztaty twórcze, lekcje i wykłady, poświęcone różnym starym technologiom fotograficznym oraz ich popularyzacji. Na chwilę obecną do stowarzyszenia należy ponad 30 członków z całej Litwy, którym zależny na końcowym rezultacie, zapisanym na fizycznym nośniku: nie ważne czy jest to papier, metalowa płytka dagerotypu czy przezroczysta klisza slajdu.

 

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia możecie znaleźć w specjalnie przygotowanej notatce pod adresem: 

https://www.facebook.com/notes/galeria-im-sle%C5%84dzi%C5%84skich-w-bia%C5%82ymstoku/wystawa-litewskiego-stowarzyszenia-fotografii-analogowej/1898615553488822/

 

Kurator: Andrei Antonau

Koordynator wystawy: Arkadiusz Puchalski

Wystawa czynna do 12 listopada 2017

Opublikowano dnia: 2017-10-09, 10:13 w kategoriach: ogólne, wystawa, fotografia | Wróć do listy artykułów