BEATA WASILEWICZ. MALARSTWO


 

czas trwania: 19 września - 12 października 2014 

miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich, ul. Legionowa 2

kurator: Elżbieta Korol

 

 

o wystawie:

Twórczość Beaty Wasilewicz balansuje między trzema określeniami: synteza – kolor – religia. Świadome uproszczenia, przekształcenia i rekombinacje obrazów, jakie stosuje, prowadzą do powstania światów ponadczasowych o bardzo intymnym, a czasem transcendentnym charakterze. Artystka tworzy głównie obrazy na dużym formacie w technice pasteli olejnych, stosując różne modyfikacje – nakładanie wielu warstw koloru, przecieranie, wycinanie.

Jej syntetyczne, kolorystyczne prace to zapis emocji połączony z fragmentami tekstów będących osobistym przeżyciem wewnętrznym autorki.

 

o artystce:

Anna Beata Wasilewicz urodziła się w Białymstoku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pochodzi z rodziny artystycznej, ojciec Włodzimierz Wasilewicz był znanym białostockim portrecistą, malarzem kościelnych i cerkiewnych polichromii.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Anna Beata Wasilewicz urodziła się w Białymstoku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pochodzi z rodziny artystycznej, ojciec Włodzimierz Wasilewicz był znanym białostockim portrecistą, malarzem kościelnych i cerkiewnych polichromii. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.