Zapraszamy na podsumowanie projektu „Bajkę – twórz, obraz – w ruch!” i premierowa projekcja animacji
powstałej podczas warsztatów pt. „Lot Maharadży”  – 21.X. godz. 13.00 Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Surażu
oraz 24.X godz.11.00 w Galerii przy ul. Waryńskiego.

 

 

Bajkę – twórz, obraz – w ruch! 

 

To interdyscyplinarny projekt edukacyjny skierowany i tworzony z udziałem uczniów z Zespołu Szkół w Surażu, którego celem jest rozbudzenie potrzeby korzystania z kultury wysokiej i czerpania z niej pomysłów do własnych działań twórczych. Projekt rozpoczniemy wycieczką młodzieży do Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku, gdzie w bezpośrednim kontakcie z dziełem sztuki uczestnicy będą poszukiwali inspiracji do dalszych działań. Główną osią projektu są dwa moduły warsztatowe: część pierwsza to warsztaty literackie, których efektem końcowym będzie napisana przez młodzież bajka inspirowana historią i twórczością rodziny Sleńdzińskich. Kolejnym etapem będą warsztaty z animacji, podczas których opowieść zostanie zwizualizowana, wprawiona w ruch i udźwiękowiona. Podsumowanie projektu wraz z projekcją powstałego filmu odbędzie się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Surażu oraz Galerii im. Sleńdzińskich.

 

Działanie realizowane w ramach projektu Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku „Podlaski Pomost Kultury” będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura” prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury”.

Bajka Lita, Maharadża i czarodziejska farba w formacie PDF do pobrania tutaj!. 

 

Fotorelacje:

 

09.09.2016   Spotkanie w Galerii im. Sleńdzińskich - interaktywne działania w przestrzeni ekspozycyjnej – prowadzenie: Izabela Korolczuk

 

12.09.2016   Warsztaty literackie – prowadzenie: Dominik Sołowiej

 

18.10.2016   Warsztaty udźwiękowienia  prowadzenie: Joanna Zubrycka

 

20.09-05.10.2016   Warsztaty z animacji poklatkowej  prowadzenie: Joanna Sitko

 

24.10.2016   Podsumowanie projektu BAJKĘ - twórz, obraz - w ruch!  prowadzenie: Izabela Korolczuk

Generuj PDF