Galeria im. Sleńdzińskich zaprasza na

 

III Konferencję Edukacyjną

 

pn. „EDUKACJA Z DYSTANSEM – CZYLI NOWE OBLICZE DZIAŁALNOŚCI MUZEALNEJ”

21 listopada 2020 r.

konferencja on-line

 

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 listopada:

  • pod numerem telefonu: 85 652 32 77
  • lub mailowo: s.pietraszko@galeriaslendzinskich.pl

 

 

 

UWAGA! 

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zamknięciem instutucji kultury CZĘŚĆ WARSZTATOWA zostaje ODWOŁANA.

 

 

 

Galeria im. Sleńdzińskich już po raz trzeci organizuje konferencję edukacyjną skierowaną do nauczycieli, pracowników placówek oświatowo-wychowawczych, animatorów kultury, edukatorów muzealnych, instruktorów plastycznych oraz do wszystkich osób, którym edukacja muzealna nie jest obojętna i stanowi ważny element nauczania i wychowania do uczestnictwa w kulturze. Tegoroczna edycja pn. „Edukacja z dystansem – czyli nowe oblicza działalności muzealnej” odbędzie się 21 listopada 2020 roku. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną konferencja odbędzie się w trybie on-line.

 

Pandemia COVID-19 oraz czasowe zamknięcie instytucji kultury wymogły na placówkach zmianę dotychczasowej formuły działalności na rzecz pracy zdalnej. W tym okresie wiele ośrodków kultury – w tym również muzea i galerie z Białegostoku oraz regionu – przygotowały programy uczestnictwa w kulturze z wykorzystaniem narzędzi on-line. Umożliwiły one m.in. wirtualne zwiedzanie wystawy czy też udział w wydarzeniach edukacyjnych, w tym w warsztatach i lekcjach muzealnych bez konieczności wychodzenia z domu. Część z tych działań, po ponownym otwarciu instytucji, została włączona do stałej oferty kulturalnej, co z kolei stworzyło nowe perspektywy uczestnictwa w kulturze.

 

Celem konferencji jest zatem popularyzacja edukacji muzealnej jako istotnego elementu we współczesnym nauczaniu, który pobudza kreatywność, wrażliwość estetyczną oraz poszerza horyzonty i przygotowuje do świadomego odbioru sztuki. Ponadto, dzięki konferencji chcemy zwrócić uwagę odbiorcy na potencjał i dostępność oferty kulturalnej placówek nie tylko z Białegostoku i okolic, ale również z całego kraju. Udział w wydarzeniach kulturalnych, w szczególności w działaniach edukacyjnych, jest zatem nieograniczony lokalizacyjnie i daje nowe możliwości oraz pozwala korzystać z oferty największych muzeów w Polsce.

 

Udział w konferencji jest okazją do zapoznania się z ofertą edukacji zdalnej proponowaną przez białostockie muzea i galerie, a także przez wybrane instytucje z kraju. Stwarza możliwość zapoznania się z dostępnymi materiałami edukacyjnymi on-line, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie podstawy programowej w szkołach podstawowych i średnich.

 

Naszym zamiarem jest również integracja środowiska muzealnego i oświatowego oraz nawiązanie międzyinstytucjonalnej współpracy.

 

 

 

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW:

 

-> Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

-> Każdy uczestnik otrzyma dostęp do platformy, za pomocą której będzie transmitowana konferencja. Dostęp do platformy prześlemy bezpośrednio przed rozpoczęciem konferencji na podany przez uczestnika adres e-mail.

 

-> Każdy uczestnik otrzyma od nas zaświadczenie potwierdzające udział w konferencji.

-> Pierwszych 50 uczestników otrzyma od nas prezent-niespodziankę. Odbiór osobisty w siedzibie Galerii przy ul. Legionowej 2 (od 16 do 20 listopada). Możliwa również wysyłka dla osób spoza Białegostoku.

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

 

Generuj PDF