Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku zaprasza na

 

 

II Konferencję Edukacyjną

 

pn. NOWE ODSŁONY EDUKACJI MUZEALNEJ W BIAŁYMSTOKU

 

21 października 2017 r., godz. 9.00 – 17.00

 

siedziba Galerii przy ul. Wiktorii 5

 

POBIERZ PROGRAM

 

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, pracowników placówek oświatowo - wychowawczych, animatorów kultury, edukatorów muzealnych, instruktorów plastycznych, oraz do wszystkich  dla których edukacja muzealna nie jest obojętna oraz stanowi ważny element nauczania i wychowania do uczestnictwa w kulturze. 

 

Celem konferencji jest przede wszystkim popularyzacja, jakże niezbędnej we współczesnym nauczaniu, edukacji muzealnej, która w sposób niepodważalny rozwija kreatywność, wrażliwość estetyczną, poszerza horyzonty, przygotowuje do świadomego odbioru sztuki czy w końcu wspiera i wzbogaca realizację szkolnej podstawy programowej. Naszym zamiarem jest również integracja środowiska muzealnego i oświatowego oraz zawiązanie międzyinstytucjonalnej współpracy. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z ofertą białostockich muzeów w i galerii, zebrania materiałów edukacyjnych przygotowanych przez placówki

z myślą o szerokiej grupie odbiorców – nie tylko grup szkolnych, ale też nauczycieli i odbiorców indywidualnych. Uczestnicy konferencji przekonają się, że białostockie muzea i Galerie to nie tylko miejsca gromadzenia i przechowywania zbiorów to również przestrzeń do dialogu i szeroko rozumianej współpracy. Przewidujemy również dyskusję oraz warsztaty odbywające się w różnych placówkach muzealnych. 

 

Wstęp bezpłatny!

Zgłoszenia: do 17 października 2017 r. na adres: i.korolczuk@galeriaslendzinskich.pl lub tel.:85 652 32 77

 

Serdecznie zapraszamy!