PAŹDZIERNIK 2018

w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku

 

WYSTAWY

 

WARYŃSKIEGO 24A   19.05.2018 ― 12.05.2019

bilet wstępu

5. Puls sztuki. Osobowości – Niepodległa

Prof. Ludomir Sleńdziński był nie tylko czołowym przedstawicielem wileńskiego środowiska artystycznego dwudziestolecia międzywojennego, ale też osobą zaangażowaną społecznie i jako uznany portrecista utrwalał pędzlem wizerunki najważniejszych polskich osobowości. W stulecie odzyskania niepodległości, z obszernego zbioru prac malarza, przybliżamy wizerunki Józefa Piłsudskiego i Edwarda Rydza-Śmigłego.

Kuratorki wystawy: Izabela Suchocka, Elżbieta Komarzewska

 

 

WARYŃSKIEGO 24A  wystawa stała

bilet wstępu

Sztuka w genach. Sleńdzińscy

Wystawa dotyczy czteropokoleniowego roduSleńdzińskich: Aleksandra, Wincentego, Ludomira i Julitty. Na ekspozycji prezentowane są dzieła sztuki (obrazy, rzeźby, płaskorzeźby), rzemiosło artystyczne (meble, instrumenty muzyczne), archiwalia (zdjęcia, dokumenty rodzinne). Wystawa została wzbogacona o prezentacje multimedialne na temat historii tej wileńskiej rodziny. Towarzyszą jej nagrania fortepianowe Julitty Sleńdzińskiej, pianistki i klawesynistki, donatorki Galerii.

Kuratorka wystawy: Izabela Suchocka

 

 

WIKTORII 5   27.09 – 9.12.2018

wstęp wolny

Perfekcja i światło. Fotografie Czesława Olszewskiego

Na wystawie zaprezentowane zostaną stare zdjęcia Warszawy i okolic, których autorem jest Czesław Olszewski (1894–1969), jeden z największych perfekcjonistów w historii polskiej fotografii. Prace pochodzą z rodzinnych zbiorów. Ich głównym tematem są dwie największe pasje artysty: architektura i pejzaż.    

Kurator wystawy: Sebastian Wicher

 

 

WIKTORII 5   1.09 ― 21.10.2018

wstęp wolny

„Spotkania Fotograficzne – Sokole 2017”

Efekty pracy dziewięciu fotografików, którzy w Sokolu w gminie Michałowo w 2017 r. skupili się na fotografii krajobrazowej, eksperymentalnej oraz reporterskiej. Ich celem było spopularyzowanie walorów estetycznych terenu oraz przedstawienie aktualnych problemów ludzi tam funkcjonujących. Impreza została zorganizowana przez Galerię im. Sleńdzińskich w Białymstoku, Gminny Ośrodek Kultury w Michałowie oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Północno-Wschodni.

Kurator wystawy: Bogusław Florian Skok

 

 

LEGIONOWA 2   26.10 – 9.12.2018

bilet wstępu

ZLATKA ANDREEVA. Złamane marzenia

„Mam nietrywialne podejście do moich prac, łamię wszelkie znane mi tradycyjne metody; pracuję z różnymi technikami i różnymi materiałami, ciągle eksperymentuję. W moich artystycznych obiektach szukam przestrzenności i głębi. Jestem podekscytowana kolorami i ich muzycznymi niuansami” – tak o swojej twórczości mówi Zlatka Andreeva, bułgarska artystka wykorzystująca w swoich kreacjach artystycznych tkaniny i akcesoria odzieżowe.

Kuratorka wystawy: Katarzyna Renata Hryszko

 

 

LEGIONOWA 2   14.09 – 21.10.2018

bilet wstępu

Robert Szczebiot. Licho nie śpi

Wystawa Roberta Szczebiota „Licho nie śpi” jest kontynuacją jego wczesnych zainteresowań tematyką i stylistyką malarstwa okresu romantyzmu. Obrazy inspirowane podlaskimi legendami nawiązują do ludzkich emocji poddanych ekstremalnym przeżyciom związanym z poczuciem zdrady, straty i nostalgii. Na wielkoformatowych, bogatych w detale płótnach znajdziemy magiczne ogrody, duchy, zjawy, zmory, alchemię, klątwy.

Kuratorka wystawy: Katarzyna Siwerska

 

 

PLAC JANA PAWŁA II   20.10 – 30.11.2018

Prolog. Wystawa plenerowa

„Prolog” jest opowieścią o strachu, nadziei i rodzinie. O kryzysowym doświadczaniu ciąży i rodzicielstwa. O tym, jak nieumiejętność komunikacji może oddalić od siebie dwoje najbliższych ludzi. I też o tym, jak być razem, gdy wspólnym celem jest donoszenie, urodzenie i wychowanie dziecka. To opowieść o zwycięstwie.

Testy: Urszula ŚleszyńskaZdjęcia: Kamil Śleszyński

 

 

 

WYSTAWA EDUKACYJNA

 

LEGIONOWA 2   21.06 ― 21.10.2018

wstęp wolny

Rosnę w sztukę

Wystawa prezentuje efekty całorocznych artystycznych zmagań uczestników cyklicznych warsztatów organizowanych przez Galerię im. Sleńdzińskich. Pokazujemy najlepsze prace młodych adeptów sztuki wykonane w różnorodnych technikach plastycznych. Na ekspozycji znajdziemy prace malarskie, rysunkowe, graficzne, a także ciekawe eksperymenty formalne.

Aranżacja i koordynacja: dział edukacji Galerii im. Sleńdzińskich

 

 

 

WYDARZENIA 

 

WARYŃSKIEGO 24A   spotkanie   4.10.2018 (czwartek) 18:00

wstęp wolny

Złoty ciężar… słów – prezentacja summy poetyckiej Jerzego Binkowskiego

Jerzy Binkowski, reżyser teatralny, psycholog, pedagog i jeden z najbardziej rozpoznawalnych podlaskich poetów, prezentuje nowy zbiór wierszy pt. „Złoty ciężar snu”.

Waldemar Smaszcz wpisuje twórczość artysty w nurt polskiej liryki religijnej, który swoje źródło ma w dziełach Jana z Czarnolasu, a dalej przepływa przez pióra najwybitniejszych – Karpińskiego, Norwida, Liberta... Jerzy Binkowski znajduje upodobanie w tej najtrudniejszej i najważniejszej dla poety materii, nie lęka się wielkich, skrzydlatych słów; w jego wierszach wiele jest Boga, dużo Matki Najświętszej, niemało Polski. W końcu sam siebie określa jako „rzemieślnika słowa”, ale jest to „Słowo” przez duże „S”, od którego wszystko się zaczęło i na którym wszystko się kończy.

Spotkanie w ramach cyklu „Czwartki u Sleńdzińskich”

 

 

WARYŃSKIEGO 24A   spotkanie   4.10.2018 (czwartek) 19:30

wstęp wolny

25 nowych dzieł Ludomira Sleńdzińskiego w kolekcji Galerii! Prezentacja prac

Kolekcja Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku poszerzyła się o 25 prac malarskich i rysunkowych autorstwa Ludomira Sleńdzińskiego. W skład „Kolekcji Słupskiej” wchodzą m.in. cenne pejzaże z podróży artystycznych autora („Ulica w Syrakuzie”, „Partenon Ateny”, „Pałac Teodoryka w Rawennie”), obrazy z serii wieloboków („Wulkan”), malarskie studia portretowe („Portret kobiety o blond włosach” i „Portret kobiety z czarnymi włosami”), a także wiele studiów prac zarówno rysunkowych, jak i malarskich. Wiele z nich stanowi uzupełnienie cyklów malarskich znajdujących się w zbiorach Galerii. Zakup zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu miasta Białystok oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach projektu Regionalne kolekcje sztuki współczesnej). Nowe zbiory zaprezentuje i omówi kierownik działu zbiorów artystycznych, archiwalnych i badań regionalnych – Izabela Suchocka.

 

 

WIKTORII 5, ogródek   pokaz filmowy   5.10.2018 (piątek) 18:00

wstęp wolny

„MIEJSCE W RAJU”. Projekcja filmu dokumentalnego

Puszcza Białowieska to jedyny w Europie mieszany las nizinny (lowland mixed forest) o cechach pierwotnych. Jest w niej miejsce wyjątkowe. To stara leśniczówka, w której przez ponad 30 lat mieszkała Simona Kossak – biolog, profesor nauk leśnych, popularyzatorka nauki, znana z bezkompromisowych poglądów i działań na rzecz ochrony przyrody. Film pokazuje ją z innej strony – prywatnej, osobistej, intymnej, otoczoną zwierzętami i wielkimi drzewami. To był prawdziwy raj – nic z klimatu miasta i miastowej cywilizacji, nie było tam nawet prądu…

 

Film „Miejsce w raju” (2014) otrzymał Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. W. Puchalskiego Łódź 2015 i Nagrodę Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A. na Ogólnopolskim Konkursie MELCHIORY 2017 w kategorii Inspiracja Roku.

Scenariusz i reżyseria: Beata Hyży-CzołpińskaZdjęcia: Krzysztof Więckowski; Montaż: Jonasz Czołpiński, Tomasz JanulisProducent: TVP S.A.Spotkanie poprowadzi: Beata Hyży-Czołpińska

 

 

WIKTORII 5, ogródek   koncert, spotkanie   7.10.2018 (niedziela) 15:00

wstęp wolny

Niedziela na Bojarach

Serdecznie zapraszamy na otwartą imprezę bojarską! W programie: rozmowy o Bojarach prowadzone przez Zbigniewa Klimaszewskiego, występ zespołu „Bojarskie Dinozaury” oraz wspólne śpiewanie.

Spotkanie poprowadzi: Zbigniew Klimaszewski (Stowarzyszenie „Nasze Bojary”)

 

 

PLAC JANA PAWŁA II   wystawa plenerowa   20.10.2018 (sobota)

wstęp wolny

Prolog. Fotograficzna wystawa plenerowa

„Ciąża pojedyncza, żywa. Zarodek, płód, poronienie zagrażające. Fasolka, mały motyl o łaskoczących skrzydłach, dziecko, człowiek. Twoje serce biło tak mocno, że czułam je w pulsujących skroniach. Kopałeś w nocy, kiedy tak walczyłam o każdą minutę snu. A później walka o pierwszy oddech i twój płacz. Już nie byłeś częścią mnie. Byłeś sobą. Jesteś sobą.” / Urszula Śleszyńska.

 

„Prolog” jest opowieścią o strachu, nadziei i rodzinie. O kryzysowym doświadczaniu ciąży i rodzicielstwa. O tym, jak nieumiejętność komunikacji może oddalić od siebie dwoje najbliższych ludzi. I też o tym, jak być razem, gdy wspólnym celem jest donoszenie, urodzenie i wychowanie dziecka. To opowieść o zwycięstwie.

Testy: Urszula ŚleszyńskaZdjęcia: Kamil Śleszyński

 

 

LEGIONOWA 2   wernisaż   26.10.2018 (piątek) 18:00

wstęp wolny

ZLATKA ANDREEVA. Złamane marzenia

„Jaki tytuł wybrać? – może dotyczący życia i śmierci, naszych bliskich, uczuć, refleksji... o artyście i jego wewnętrznych emocjach... o ciągłych poszukiwaniach i niezadowoleniu z tego, co ktoś zrobił... o dążeniu do doskonałości...? To dla mnie bardzo osobista wystawa... wystawa krótkich spotkań i długich rozmów ze sobą... wystawa niewypowiedzianych myśli i silnych uczuć... Są to wspomnienia najczęściej uchwycone w formie papierowej z wykorzystaniem różnych materiałów jako środka wyrazu. Nasze życie jest jak rzeka. Człowiek jest wszechświatem. Jak krótkie jest życie na tej planecie i ile niewyrażonych myśli i uczuć tam jest... Ojcze... tęsknimy za Tobą tak bardzo…” / Zlatka Andreeva

Wystawa dedykowana pamięci ojca artystki Georgi Andreeva (1936–2014), grafika, malarza, mieszkańca Białegostoku. Zlatka w prezentowanych pracach używa nie tylko czarnego, złotego, ale także niebieskiego koloru. Stosuje różnorodne składniki i techniki, takie jak papier czerpany, włókna tekstylne i kolaże.

 

Zlatka Andreevaukończyła Państwową Akademię Sztuk Pięknych w Sofii (Bułgaria), specjalność w zakresie tekstyliów i akcesoriów odzieżowych (1985); członkini sekcji włókienniczej Związku Artystów Bułgarskich (UBA); nauczycielka sztuk pięknych w School of Fine Arts w Sliven (1985–1987) i w School of Fine Arts w Sofii (1989–1990); pedagog i wykładowczyni języka niemieckiego w Liceum nr 91 w Sofii (2001–2016).

Kuratorka wystawy: Katarzyna Renata Hryszko

 

 

WIKTORII 5  wernisaż   27.10.2018 (sobota) 17:00

wstęp wolny

Perfekcja i światło. Fotografie Czesława Olszewskiego

Warszawa i okolice w obiektywie Czesława Olszewskiego, jednego z największych perfekcjonistów w historii polskiej fotografii. Zaprezentowane zostaną największe pasje artysty: architektura i pejzaż.

 

Czesław Olszewski(1894–1969) urodził się w Grójcu, porzucił studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, by oddać się fotografii. Największy rozkwit kariery fotograficznej Olszewskiego przypada na okres międzywojenny. Zawodowo związany z Warszawą. Odniósł duży sukces w fotograficznej dokumentacji architektury. Stawiany obok Henryka Poddębskiego jako główny fotograf stolicy. Jego prace pojawiały się od początku lat 30. w docenianych tytułach: „Arkady” oraz „Architektura i Budownictwo”. Środowisko fotograficzne wysoko ceniło warsztat Olszewskiego, czego odzwierciedleniem było reprodukowanie jego zdjęć do katalogów i czasopism. Współpracował z Muzeum Narodowym przy wystawie „Warszawa Wczoraj, Dziś i Jutro”, jednej z najważniejszych ekspozycji okresu międzywojennego.

Kurator wystawy: Sebastian Wicher

 

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY

 

WARYŃSKIEGO 24A   warsztaty   1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10.2018 (poniedziałek) 10:30–12:00

Sztuka przed obiadem. Projekt 55+

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów dla osób dojrzałych. Podobnie jak w latach ubiegłych spróbujemy swoich sił w technikach malarskich i rysunkowych. Będziemy wspólnie poszukiwać inspiracji do tworzenia i dzielić się wrażeniami. Na uczestników czekają rozmowy o sztuce i ciekawe działania plastyczne. Zapewniamy wszystkie materiały, kawę i twórczą zabawę. Zajęcia odbywają się zawsze w poniedziałkowe poranki. Warsztaty prowadzi: Jowita Wiśniewska

 

Opłata: 20 zł / zajęcia

Zgłoszenia: tel. 85 652 32 77

50% zniżki: Karta Dużej Rodziny / Karta Aktywnego Seniora

 

 

WIKTORII 5   warsztaty   4.10, 11.10, 18.10, 25.10.2018 (czwartek) 17:30-19:30

Jak ugryźć sztukę?. Warsztaty dla osób dorosłych

Proponujemy osobom dorosłym cotygodniową porcję sztuki w postaci nietypowego kursu rysunku i malarstwa. Jeśli czujecie, że drzemie w Was twórczy potencjał, jeśli chcecie poczuć w sobie pasję tworzenia, poznać tajniki farb i kolorów, usłyszeć ciekawostki z życia znanych artystów, a przy tym wspaniale się bawić, te zajęcia są dla Was. Warsztaty odbywają się w nowym oddziale Galerii, z dala od zgiełku miasta – w urokliwym zakątku na Bojarach. W sezonie letnim planujemy również zajęcia plenerowe! Zapewniamy wszystkie materiały i nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia plastycznego. Warsztaty prowadzi: Jowita Wiśniewska

 

Koszt zajęć:120 zł za miesiąc (4 spotkania)

Zgłoszenia: tel. 85 652 32 77

50% zniżki:Karta Dużej Rodziny / Karta Aktywnego Seniora

 

 

WARYŃSKIEGO 24A   gry rodzinne   14.10.2018 (niedziela) 15:00-18:00

Zagraj w sztukę. Tydzień dziecka

Galeria im. Sleńdzińskich wraz z innymi białostockimi instytucjami kultury zaprasza do udziału w kolejnej edycji Tygodnia Dziecka w Białymstoku. Na tę okazję Galeria przygotowała muzealne gry dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat. Proponujemy trzy zabawy o różnym stopniu trudności, które pozwolą przypomnieć wiadomości z zakresu sztuk plastycznych, a także zachęcą do poznania aktualnej wystawy. Sprawdźcie swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, wiedzę o sztuce i spędźcie miło czas w otoczeniu dzieł artystów z Wilna! Na rodziny, które prawidłowo rozwiążą zadania, czekają galeryjne upominki. Gry poprowadzi: Izabela Korolczuk

 

Zgłoszenia: tel. 85 652 32 77

Wstęp bezpłatny

 

 

WIKTORII 5   21.10.2018 (niedziela) 11:00-12:30

A co to jakieś? Warsztaty rodzinne

„A co to jakieś?” to cykl warsztatów plastycznych skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku 4–10 lat. W tym miesiącu podczas zajęć poznamy technikę cyjanotypii. Warsztaty prowadzi: Martyna Štěpán-Dworakowska

 

Koszt zajęć:10 zł / dziecko (opiekunowie wstęp bezpłatny)

Zgłoszenia: tel. 85 732 33 33

 

 

 

PRZYJDŹ NA WYKŁAD

 

 

WIKTORII 5   wykład   2.10, 9.10.2018 (wtorek) 17:00

„Wokół archiwów fotograficznych”. Wykłady Grzegorza Dąbrowskiego

Zapraszamy na cykl wykładów z Grzegorzem Dąbrowskim o archiwach fotograficznych. Pierwsze z czterech spotkań poświęcone będzie wciąż opracowywanej kolekcji Bolesława Augustisa. W bieżącym roku – w ramach stypendium Ministra Kultury – Grzegorz Dąbrowski konserwuje i digitalizuje kolejną partię materiału (trzy tysiące zdjęć!), która zostanie udostępniona na stronie „albom.pl”. W trakcie spotkania przedstawi obecny stan kolekcji i zakres pracy, a także zaprezentuje nowe fotografie. Będzie to również okazja do dyskusji na temat ikonografii Białegostoku.

Drugie spotkaniez Grzegorzem Dąbrowskim to prezentacja pozostałych kolekcji z archiwum „albom.pl”. Przedstawione zostaną fotografie Siwickiego, Kostki, Januszkiewicza, Masalskiego, Zdrodowskiego. Porozmawiamy też o zapomnianych, lecz szczęśliwie odnalezionych zbiorach, biorąc za przykład Zofię Chomętowską czy Stefanię Grudową. Wspólnie zastanowimy się nad wartością archiwów społecznych i pracy nad nimi wykonywanej przez instytucje oraz organizacje pozarządowe. Spotkania odbędą się w  ramach stypendium artystycznego Ministra Kultury.

 

Najbliższe wykłady: 2 października, 9 października, godz. 17.00

Prowadzący: Grzegorz Dąbrowski

Liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób, wstęp bezpłatny

Zapisy: tel. 85 732 33 33 (w godzinach pracy Galerii)

 

 

LEGIONOWA 2   wykład   7.10, 21.10, 4.11.2018 (niedziela) 13:00-15:30

Historia piękna. Druga część cyklu wykładów  

Podczas drugiej części cyklu wykładów Historia piękna, czyli jak rozumieć język sztuki? poznajemy najważniejsze przemiany w rozumieniu pojęcia sztuki na przestrzeni dziejów, ukazane na tle religii, polityki i obyczaju danego okresu. Wykłady odbywają się w niedzielę, dwa razy w miesiącu. Poprowadzi je dr Olga Kłosiewicz, wielokrotnie nagradzana nauczycielka akademicka Uniwersytetu Otwartego UW, specjalistka w zakresie filozofii i estetyki.

 

Najbliższe wykłady: 7 października, 21 października, 4 listopada, godz. 13.00

Czas trwania: 2,5h z przerwą kawową

Koszt: 10 zł

Zapisy: j.rafalska@galeriaslendzinskich.pl, tel. 502 138 980(w godzinach pracy Galerii)

 

7 października / Barok – Protestancka północ

Pejzaże i martwe natury. Motywy pracowni artysty. Dekoracyjność i finezja rokoka.

 

21 października / Monumentalizm i wzniosłość

Oświecenie – klasycyzm w służbie rozumu i państwa. Narodziny muzeum. Wizjonerstwo i patos romantyzmu. Akademizm.

 

4 listopada / Modernizm – Zwierciadło przechadzające się po gościńcu

Realizm, impresjonizm, pointylizm, dywizjonizm. Nowe wynalazki: fotografia, film, masowa reprodukcja. Odkrycia w dziedzinie optyki. Zaangażowanie społeczne sztuki.

 

dr Olga Kłosiewicz– absolwentka Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka serii edukacyjnej pod wspólnym tytułem „Tajemnice sztuki” oraz książek „Zwierzęta Zaratustry” i „Przyroda w polskiej tradycji”. Zajmuje się filozofią współczesną i estetyką. Publikowała m.in. w Przeglądzie Filozoficzno-Literackim, Sztuce i Filozofii, Kronosie, Dyskursie oraz licznych monografiach zbiorowych. Wygłaszała referaty na międzynarodowych i ogólnopolskich kongresach,zjazdach oraz konferencjach estetycznych, filozoficznych, socjologicznych. Nagradzana nauczycielka akademicka, wykładowczyni Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

WIKTORII 5   wykład   14.10.2018 (niedziela) 15:00

„Fotografia zmienna”. Wykłady Joanny Kinowskiej

„Fotografia zmienna” to cykl wykładów o fotografii, o jej historii i rozumieniu obrazu. Z fotografią stykamy się na co dzień. Przypatrzymy się, gdzie występuje i w jakim charakterze. Jak wiele zależy od kontekstu, w którym znajdujemy fotografię. Na wystawie, w gazecie, w social mediach. Zajrzymy do prac uznanych mistrzów, ale także do zdjęć młodych twórców.

Temat najbliższego wykładu: „Fotografie-ikony”

Pewne obrazy są dla nas ważniejsze od innych. Jest to sprawa indywidualna. Ale są też obrazy uznane za ważne – przez kogo? dla kogo? dlaczego? Przyjrzymy się najważniejszym zdjęciom w historii fotografii.

 

Liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób, wstęp bezpłatny

Prowadząca: Joanna Kinowska – historyk sztuki, kuratorka

Zapisy: tel. 85 732 33 33 (w godzinach pracy Galerii)

 

 

KALENDARZ EDUKACYJNY

 

WARYŃSKIEGO 24A   1-5.10, 8-12.10, 15-19.10, 22-26.10, 29-30.10.2018 (poniedziałek-piątek) 15:30-17:00

Rosnę w sztukę. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

 

WARYŃSKIEGO 24A   1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10.2018 (poniedziałek) 10:30-12:00

Sztuka przed obiadem. Warsztaty dla osób 55+

 

WARYŃSKIEGO 24A   14.10.2018 (niedziela) 15:00-18:00

Zagraj w sztukę – Tydzień dziecka. Gry rodzinne

 

WARYŃSKIEGO 24A   28.10.2018 (niedziela) 11:00-12:30

Zróbmy to razem – muzealny design. Warsztaty rodzinne

 

WIKTORII 5   2.10, 9.10.2018 (wtorek) 17:00

Wokół archiwów fotograficznych. Wykłady Grzegorza Dąbrowskiego

 

WIKTORII 5   4.10, 11.10, 18.10, 25.10.2018 (czwartek) 17:30-19:30

Jak ugryźć sztukę? Warsztaty dla osób dorosłych

 

WIKTORII 5   5.10, 12.10, 19.10, 26.10.2018 (piątek) 16:30-18:30

Czarno-białe. Warsztaty rysunku

 

WIKTORII 5   14.10.2018 (niedziela) 15:00

Fotografia zmienna. Wykłady Joanny Kinowskiej

 

WIKTORII 5   21.10.2018 (niedziela) 11:00-12:30

A co to jakieś? Warsztaty rodzinne

 

LEGIONOWA 2   7.10, 21.10.2018 (niedziela) 13:00–15.30

Historia piękna. Wykłady z historii sztuki

 

LEGIONOWA 2   14.10.2018 (niedziela) 11:30-13:00

AŁ! sztuka nie boli. Warsztaty rodzinne