WRZESIEŃ 2021 Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku

 

wystawa plenerowa: „Białostocki Foto-Ikon. Dojlidy”

miejsce: plaża miejska BOSiR (okolice kas biletowych)

czas trwania: 9.07.2021 – 3.09.2021

kuratorka wystawy: Joanna Schmidt

 

Jest to kolejna wystawa z cyklu „Białostocki Foto-Ikon”, którego celem jest przybliżanie historii białostockich osiedli mieszkaniowych – najbliższej „małej ojczyzny”. W tym roku zostały wybrane Dojlidy. Osiedle to współcześnie kojarzone jest z plażą i browarem, dawniej była to wioska z dworem i folwarkiem, należąca do sławnych rodów magnackich, która znajdowała się w granicach Wielkiego Księstwa Litewskiego. Na wystawie zostaną zaprezentowane archiwalne fotografie przedstawiające miejsca i obiekty wszystkim znane, lecz wyglądające niekiedy inaczej niż w czasach obecnych, a także takie, które znikły z przestrzeni Dojlid. Będzie też można zobaczyć dawnych białostoczan uwiecznionych podczas różnych wydarzeń z życia codziennego.

 

 

 

koncert kameralny: „Wokół Leonarda” – Julliet EM Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej

miejsce: ul. Legionowa 2

data: 5.09.2021 (niedziela) 17:00, 17:30, 18:00

 

W programie: J. des Prez, G. Fogliano, M. Cara, B. Tromboncino, C. de Sermisy oraz aranżacje „enigm” z manuskryptów Leonarda da Vinci i utworów z Pesaro Manuscript (ca. 1490)

Wykonawcy: Aleksandra Hanus, Agnieszka Szwajgier, Maria Wilgos, Karolina Szewczykowska, Agnieszka Mazur, Agnieszka Obst-Chwała

 

 

 

pokaz filmowy: Kino u Sleńdzińskich: Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 1”

miejsce: ul. Wiktorii 5

czas trwania: 5.09.2021 (niedziela) 17:30-20:00

 

Już 5 września 2021 r. odbędzie się pierwszy pokaz filmowy skierowany do miłośników fotografii, który jest owocem współpracy Wszyscy Jesteśmy Fotografami z Galerią im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Jest on częścią projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, który został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego i jest zachętą do uważnego, krytycznego przyjrzenia światu poprzez fotografię oraz samej fotografii.

Pokażemy film „Fotograf Demokracji”, reż. Natalia Dobryszycka i Piotr Hawałej, a poprzedzi go debata z udziałem Czarka Sokołowskiego i Agnieszki Sadowskiej, którą poprowadzi Miłka Malzahn z Radia Białystok. Będzie to okazja do dyskusji z udziałem publiczności m.in. o kulisach pracy fotoreporterów, zaangażowaniu i znaczeniu zdjęć politycznych i wydarzeniowych.

 

W programie: 17:30 – DEBATA O pracy fotoreportera w „ciekawych czasach”, zaangażowaniu i znaczeniu fotografii.

Prowadzenie: Miłka Malzahn Goście: Czarek Sokołowski i Agnieszka Sadowska

19:00 – POKAZ FILMU “Fotograf Demokracji”, reż. Natalia Dobryszycka i Piotr Hawałej / Polska, 2019, 45 min

 

Film ukazuje historię wybitnego fotoreportera-dokumentalisty, któremu przyszło żyć i pracować w „ciekawych czasach” – okresie, w którym wiele europejskich państw zmieniło granice i systemy polityczne. Realizatorom obrazu udało się porozmawiać z osobami, które na różnych etapach życia towarzyszyły bohaterowi. Są to jego przyjaciele, dziennikarze i fotoreporterzy, z którymi pracował (niektórzy stawiali przy Czarku swoje pierwsze kroki w zawodzie), a także politycy pojawiający się przed jego obiektywem. To okazja do przyjrzenia się fotoreporterowi i korespondentowi jednej z największych światowych agencji prasowych w czasach dynamicznie zmieniających się mediów, na tle niezwykłych wydarzeń – okresu transformacji ustrojowych w krajach byłego bloku wschodniego. autorki cyklu: Katarzyna Sagatowska i Monika Szewczyk-Wijek

organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie, Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku www.wszyscyjestesmyfotografami.pl

 

 

 

zapisy: Nowy rok edukacyjny u Sleńdzińskich 2021/22

 

Nowy sezon artystyczny w Galerii już tuż tuż! Nie przegapcie więc terminów zapisów na nasze zajęcia edukacyjne:

od 6 WRZEŚNIA od 8:00 – zapisy grup przedszkolnych i szkolnych na lekcje muzealne i warsztaty plastyczne – osobiście w siedzibie przy ul. Waryńskiego 24a lub pod numerem telefonu: 85 652 32 77.

od 14 WRZEŚNIA od 10:00 – zapisy na warsztaty rodzinne i zajęcia dla osób dorosłych – telefonicznie, w zależności od miejsca warsztatów: ul. Waryńskiego 24a – 85 652 32 77, ul. Legionowa 2 – 502 138 980, ul. Wiktorii 5 – 732 585 222.

do 15 WRZEŚNIA – deklaracje o kontynuacji udziału w warsztatach „Rosnę w sztukę” i „Czarno-białe” telefonicznie: 85 652 32 77.

 

W przypadku wolnych miejsc w grupach zapisy nowych uczestników odbędą się 21 września. Pełny informator edukacyjny dostępny jest na naszej stronie internetowej w zakładce Edukacja: www.galeriaslendzinskich.pl

 

 

 

wystawa edukacyjna: „Sztuka nie zając”

miejsce: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku (Kampus UwB, ul. K. Ciołkowskiego 1R)

wernisaż: 10.09.2021 (piątek) 16:00-19:00

czas trwania: 10.09.2021 – 23.09.2021

 

„Sztuka nie zając” to tytuł tegorocznej wystawy prac uczestników i uczestniczek warsztatów „Rosnę w sztukę” podsumowującej sezon edukacyjny 2020/21 Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku. Dla naszych podopiecznych, jak i dla wielu z nas, miniony rok okazał się czasem pełnym przeciwności losu. Jednak tworzyliśmy pomimo wszystko i przekonaliśmy się, że sztuka to nie zając i żadne trudności, nawet te związane z pandemią, nie wypłoszą jej z naszego życia.

 

Wystawa będzie dostępna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Biblioteki: 9.00-15.00.

Wstęp jest bezpłatny.

Wernisaż z udziałem uczestników zajęć odbędzie się w trzech turach – o godzinie 16:00 (uroczyste otwarcie wystawy z udziałem Dyrekcji), 17:00 i 18:00.

 

 

 

spotkanie: Finałowa „Demistyfikacja” – promocja płyty CD

miejsce: ul. Legionowa 2

data: 12.09.2021 (niedziela) 17:00

 

Promocja płyty CD oraz podsumowanie 13. edycji Międzynarodowego Fesrwalu Muzyki Dawnej im. Julijy Sleńdzińskiej. Będzie to ostatnie w tym roku wydarzenie live. Dyrektor artystyczna Fesrwalu Anna Urszula Kucharska dokona ostatecznej „Demistyfikacji” wyjaśniając sens i znaczenie całego przedsięwzięcia. W trakcie spotkania przypomnimy najważniejsze fesrwalowe wydarzenia oraz zaprezentujemy płytę z tegorocznymi materiałami festiwalowymi. W trakcie spotkania będzie można nabyć płytę z 12. i 13. edycji Festiwalu w promocyjnej cenie.

 

 

 

wystawa: Magdalena Franczak „KADUK”

miejsce: ul. Waryńskiego 24a

wernisaż: 21.08.2021 – 10.09.2021

kuratorka wystawy: Katarzyna Siwerska

 

W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Widok w partnerstwie z Galerią im. Sleńdzińskich zapraszają na wystawę „Kaduk” Magdaleny Franczak. Początek tegorocznej edycji Festiwalu Wchód Kultury/Inny Wymiar pokrywa się z datami powstania w białostockim getcie (16 – 20.VIII.1943). Wystawą Magdaleny Franczak pt. „Kaduk” przypominamy o spuściźnie, a raczej o „puściźnie”, jaka została nam po zniknięciu społeczności żydowskiej, która współtworzyła historię naszego województwa i miasta Białystok od XV wieku. Wystawa jest zaplanowana w byłej synagodze Cytronów przy ul. Waryńskiego 24a, która jest jednym z niewielu budynków zachowanych do dzisiejszego dnia. Chcemy przywrócić pamięć o utraconym, jednocześnie ukazując dokonania współczesne, które łączą historię z działaniami artystycznymi. Magdalena Franczak podjęła się reinterpretacji zbioru będącego własnością Żydowskiego Instytutu Historycznego. O fotografiach niewiele wiadomo, nie znamy nazwisk sportretowanych ani nazwiska ich autora/autorki. Założono, że przynajmniej część z fotografowanych w latach 30. osób miała żydowskie pochodzenie i prawdopodobnie nie przeżyła kolejnej dekady. Pierwsza odsłona wystawy była prezentowana w Fundacji Archeologii Fotografii w Warszawie. Podczas wystawy w ramach Wschodu Kultury poszerzymy wystawę o wątek białostocki, zdjęcia Bolesława Augustisa znajdujące się w zbiorach Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Widok. Poza tym, że w tym przypadku znamy autora, zdjęcia mają dużo wspólnego ze zbiorem ŻIH, powstały w latach 30. XX wieku, większość uwiecznionych na nich osób nie została zidentyfikowana. Świadczy to o uniwersalności i powtarzalności tematu w obrębie Polski. Tytuł wystawy odnosi się do spadku bez spadkobiercy. W dawnej Polsce mianem KADUK określano ‘prawo do spadku pozostawionego bez spadkobierców i bez testamentu (przysługujące zwykle panującemu lub państwu)’, a także sam ‘majątek pozostały po śmierci właściciela, który nie miał dziedziców i nie pozostawił testamentu’. Jeśli coś przypadało komuś TYTUŁEM KADUKA czy KADUKIEM, nie oznaczało to wcale, że przypadało mu bezprawnie, a jedynie, że przypadło mu to nie w drodze dziedziczenia.

 

Magdalena Franczak – artystka interdyscyplinarna, podczas realizacji prac posługuje się różnymi mediami: malarstwem, rysunkiem, fotografią, performance. Tworzy obiekty, książki artystyczne i pracuje z przestrzenią site specific. Członkini polsko-niemieckiej grupy AOUA (Academy of Ugly Arts). Twórczyni Nomadycznej Pracowni. Współpracuje z artystami i artystkami z Polski i ze świata: z Michaelem Ackermanem, Marcinem Dymiterem, Ludomirem Franczakiem, Yael Frank, Sarą Kurzinger oraz Jaśminą Wójcik i Weroniką Lewandowską, z którymi tworzą kolektyw „Łodygi”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 i 2020 roku. Nominowana do tytułu Kulturystki Roku, Radiowego Domu Kultury przez dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wystawia w galeriach w Polsce i za granicą (m.in. Miejsce Projektów Zachęty w Warszawie, Arsenał w Poznaniu, BWA Zielona Góra, BWA Katowice, Galeria Biała w Lublinie, Labirynt w Lublinie, CSW w Toruniu, Art Cube Arrsts Studios Jerusalem, Atelierhaus Salzamt w Linzu i wielu innych). mfranczak.blogspot.com

 

 

 

wystawa malarstwa: Mikołaj Malesza „Poza słowem”

miejsce: ul. Legionowa 2

czas trwania: 2.07.2021 – 12.09.2021

kuratorka wystawy: Martyna Štěpán-Dworakowska

 

Mikołaj Malesza w swojej twórczości czerpie z różnych źródeł i szuka odmienności. Inspiracją do malowania zawsze było i jest miejsce pochodzenia – wieś na skraju Puszczy Knyszyńskiej. Nauka w PLSP w Supraślu i studia na ASP w Warszawie uformowały jego wrażliwość na sztukę współczesną i różnorakie jej nurty. Praca w teatrze (jako scenograf) pozwoliła wzbogacać tematykę o nowe środki wyrazu. Wpływ krajobrazu, kontakt ze zwierzętami, specyficzna wschodnia duchowość, a także teatr miały szerokie oddziaływanie na powstawanie wielu jego prac. Na wystawie zaprezentujemy obrazy z nurtu „ikonicznego” oraz cyklu „Między słowami”, a także kilkadziesiąt prac małego formatu, które prezentują bogactwo działań twórczych Mikołaja Maleszy.

 

Mikołaj Malesza – urodził się w 1954 r. w Krynkach. Studiował w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1979 r. Zajmuje się malarstwem, scenografią i wystawiennictwem. Miał ponad 40 wystaw indywidualnych malarstwa oraz jest autorem ponad 80 scenografii. W 2010 r. otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.

 

 

 

Spotkanie poetyckie „ROZHUKAŁO SIĘ SUMIENIE" – wieczór z poezją Eugeniusza Szulborskiego

miejsce: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Wiktorii 5

data: 18 września 2021, godz. 16.00

 

Wiersze z tomu „Rozhukało się sumienie" (2021) w interpretacji:

Barbary Szałapak, aktorki Teatru Ludowego w Krakowie

oraz Joanny Szulborskiej-Łukaszewicz, córki poety

z udziałem Sylwii Broneckiej, wiolonczela

 

 

 

wystawa pokonkursowa: „Kopiuj Mistrza!”

miejsce: ul. Waryńskiego 24a

czas trwania: 19.09.2021 – 17.10.2021

wernisaż: 19.09.2021 (niedziela) w godzinach:

11:00 – nagrodzeni w kategorii wiekowej 5-6 lat oraz 7-9 lat

12:00 – nagrodzeni w kategorii wiekowej 10-13 lat

13:00 – nagrodzeni w kategorii wiekowej 14-18 lat oraz nagrodzeni uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz innych placówek wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

 

Nagrodzonych nauczycieli zapraszamy na te godziny, w których nagrodzimy ich podopiecznych.

Wystawa prezentuje nagodzone oraz wyróżnione prace w XV Międzynarodowym Konkursie „Mój Pamiętnik” odbywającym się pod hasłem „Kopiuj Mistrza! ”. To organizowany przed Galerię im. Sleńdzińskich już od blisko 30 lat konkurs nawiązujący do cyklu obrazów Ludomira Sleńdzińskiego, w którym artysta przedstawił najważniejsze wydarzenia z własnej przeszłości. Tegorocznym uczestnikom zaproponowaliśmy wykonanie kopii lub własnej interpretacji wybranego dzieła Sleńdzińskiego z naszej kolekcji. Nadesłanych zostało 491 prac z różnych ośrodków z kraju, a także z Białorusi. Jury postanowiło przyznać 47 nagród i tyle samo wyróżnień w różnych kategoriach.

 

 

 

wystawa fotografii: Krzysztof Gołuch „Hotel”

miejsce: ul. Wiktorii 5

czas trwania: 17.07.2021 – 19.09.2021

kurator wystawy: Michał Szalast

 

Fotografie z cyklu „Hotel” autorstwa Krzysztofa Gołucha przedstawiają pracę osób niepełnosprawnych, będąc jednocześnie refleksją nad przeznaczeniem człowieka. Statyczne postacie ze zdjęć zdają się być zatrzymane w czasie. Nikt tutaj nie biegnie, nie spieszy się, nie walczy z upływającym czasem. Niespieszna praca, otoczona barwą i oblana światłem, nie ma końca. Nie znajdziemy w nich nic zbytecznego, a czystą kompozycję buduje barwa. By przyciągnąć naszą uwagę do świata niepełnosprawności, autor stosuje szereg formalnych zabiegów, wśród których odnajdziemy czytelne nawiązania do twórczości Edwarda Hoppera. Hopperowski realizm zanurzony w czystą barwę wypełniającą dużą przestrzeń obrazu oddziałuje w fotografii Krzysztofa Gołucha równie intensywnie. Wszystko to wydaje się być umiejscowione w terytorium, w którym czas stracił jakiekolwiek znaczenie. Jak opisuje fotografie z cyklu „Hotel” profesor Vladimír Birgus, autor zdjęć poprzez czyste, przemyślane kompozycje balansuje na pograniczu między klasycznym dokumentem a inscenizowaną twórczością. /Michał Szalast/

 

Krzysztof Gołuch – polski fotograf i pedagog urodzony w Rudzie Śląskiej na Górnym Śląsku. Jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Insrtutu tvůrčí fotografie w Slezské univerzity v Opavě. Obecnie student studiów doktoranckich opawskiej uczelni. W swojej twórczości zajmuje się fotografią dokumentalną, realizując tematy w cyklach długoterminowych projektów. Jego twórczość oscyluje wokół problemów ludzkiej egzystencji, zwłaszcza życia osób niepełnosprawnych. Mieszka i tworzy w Knurowie na Górnym Śląsku oraz od kilkudziesięciu lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w tamtejszym ośrodku „Caritas“.

 

 

 

finisaż i spotkanie z autorem: Krzysztof Gołuch „Hotel”

miejsce: ul. Wiktorii 5

data: 19.09.2021 (niedziela) godz. 15:30

 

Finisaż wystawy „Hotel” autorstwa Krzysztofa Gołucha, podczas którego artysta opowie o temacie „Czuły obserwator, czyli współczesna opowieść o zwykłych/niezwykłych ludziach" oraz o kulisach powstawania fotografii prezentowanych na ekspozycji. Zapraszamy do Galerii Fotografii na Bojarach!

 

 

 

wystawa fotografii: Paweł Żak „Ćwiczenia obowiązkowe i inne martwe natury” – Interphoto Białystok

miejsce: ul. Wiktorii 5

czas trwania: 24.09.2021 – 31.10.2021

wernisaż: 24.09.2021 (piątek) 18:30

kuratorka wystawy: Magdalena Świątczak

 

Wyjątkowo Galeria Fotografii będzie otwarta również w sobotę (25.09.2021) w godzinach 11:00-17:00 Czyste, jednolite, minimalistyczne tło, stanowiące bazę dla całego cyklu martwych natur skomponowanych przez Pawła Żaka z niezwykłą starannością, potęguje siłę wyrazu tych wysmakowanych fotografii. Najczęściej głównymi punktami są pojedyncze przedmioty – różowe baloniki, kwitnąca gałązka, bochenek chleba, muszelki, flaga. Te wyalienowane z kontekstów, z czasu i przestrzeni przedmioty dają ogromne pole do indywidualnych interpretacji. Bo w fotografiach Pawła Żaka z cyklu „Ćwiczenia obowiązkowe i inne martwe natury” każdy najmniejszy detal ma znaczenie i urzeka wieloznacznością. Istotę martwej natury w fotografiach Pawła Żaka zdaje się stanowić warstwa symboliczna, starannie podkreślona poprzez zastosowanie minimum środków. Autor, od wielu lat tworzący cykle martwych natur, jest doskonale zorientowany w historii sztuki i czerpie z najlepszych wzorów – malarstwa holenderskiego, sztuki japońskiej, sztuki abstrakcyjnej i, będąc niezwykle wrażliwym twórcą, kreuje własne, pełne odniesień fotografie, dopracowane w każdym detalu. Bowiem w tym procesie twórczym najpierw powstają precyzyjne szkice na papierze, następnie tworzone są kompozycje, które Paweł Żak rejestruje aparatem fotograficznym i nie ma tu miejsca na żadną pomyłkę, bo każde zdjęcie to jedna klatka, bez ingerencji w samą fotografię. Oglądanie zdjęć z tego cyklu daje jednocześnie ukojenie i pobudzenie. Ukojenie od natłoku bodźców wizualnych, którego każdy z nas doświadcza codziennie. Pobudzenie, bo nasz umysł dostaje impuls do kreowania własnych interpretacji, pozbawionych literalnego przekazu.

 

Paweł Żak – studiował nauki społeczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Wydziału Komunikacji Mulrmedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i w Wyższym Studium Fotografii ZPAF. Laureat m.in. Prix de la Lumierre w European Photography Contest- Vevey, Szwajcaria 1998. W jego twórczości można wyróżnić dwa nurty: fotografii inscenizowanej o charakterze symbolicznym i minimalistycznej kompozycyjnie fotografii będącej studiami z natury najczęściej roślin, owoców, czasem pejzażu . Wiele jego prac powstaje przy użyciu nietypowych technik kopiowania dających w rezultacie unikatowe odbitki. Najbardziej znane serie jego prac to „Opowieści” i „Bez tytułu” – fotografie martwych natur i kwiatów. Szczególnie ważnym w twórczości artysty był cykl „Bliski znajomy” – cykl zdjęć autoportretowych. Prezentowane na wystawie prace są częścią powstającego od 2008 roku obszernego cyklu wydanego w 2017 roku pod postacią albumu. Od 1994 roku brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in na fesrwalu w Arles w 2004 roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach: Bibliotheque Naronale w Paryżu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Norwegii, Danii, Holandii, Belgii, Niemczech, Brazylii, Wielkiej Brytanii i USA. Reprezentowany przez 6x7 Leica Gallery Warszawa. www.pawelzak.com

 

 

 

wystawa: Anna Błachno „Kaczka idąca bokiem”

miejsce: ul. Legionowa 2

wernisaż: 25.09.2021 (sobota) 18:00

kuratorka wystawy: Katarzyna Siwerska

 

Kaczka idąca bokiem to pozycja medytacyjna wg buddyjskiej tradycji Jungdrung Bon, ułatwiająca początkującemu medytującemu pojawienie się przejrzystych wizji. Głównym łącznikiem obrazów prezentowanych w Galerii im. Sleńdzińskich jest stara tkanina – poszwa, obrus, zasłonka. Materiały są znajdowane w lumpeksach, ofiarowane przez kogoś, na pewno mają swoją historię, której artystka przeważnie nie zna. W Holandii ktoś kiedyś pod tym spał, ktoś inny w Londynie zasłaniał tym okno. Pod niektórymi poszewkami spała artystka. Z niektórych udało się wyczytać trochę informacji, uszanować metkę bądź sygnaturkę. To wszystko jest tylko podświadomym punktem wyjścia, iskierką inspiracji oraz energii. I do tego, stworzonego na tkaninie przez kogoś już świata, wchodzi Anna Błachno.

 

Anna Błachno – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek – Edukacja Plastyczna, specjalność – Plastyka Intermedialna. Praca dyplomowa „Ha†intymny”została wybrana spośród prac kilkudziesięciu europejskich uczelni artystycznych do udziału w konkursowej wystawie StartPoint Prize 2011 w Brnie. W latach 2011-2015 wykładowczyni rysunku, malarstwa i rzeźby na Architekturze Krajobrazu na Politechnice Białostockiej. W ostatnich latach działanie w obszarze sztuki poświęciła na rzecz działań dla przyrody, teraz zmierza do punktu, gdzie oba wątki się łączą. Tak m.in. powstał wciąż rozwijany cykl obrazów w technice „tradycyjnego malarstwa weganistycznego” i wystawa „Natura 3000”. Tworzy i szczególnie ceni taką sztukę, która tak samo jak życie, jest/dobrze aby była: świadoma, etyczna, ekologiczna, magiczna, medytacyjna, blisko natury, również swojej.

 

 

 

PAŹDZIERNIK 2021

 

wydarzenie: Weekend seniora z kulturą – warsztaty „Sztuka relaksuje”

miejsce warsztatów: ul. Legionowa 2

data warsztatów: 2.10.2021 (sobota) 11:00-13:00

zapisy: 502 138 980

 

opis warsztatów: Masz wciąż puste ramki na ścianie? Już czas wypełnić je obrazami Twoich ulubionych artystów! Są nieosiągalne? Namaluj je więc sam/sama! Nic nie szkodzi, że końcowy efekt nie będzie identyczny, a kopia niedoskonała. Może Twoja interpretacja okaże się ciekawsza? Przyjdź na warsztat malowania „krok po kroku”, a wyjdziesz z dziełem mistrza swojego autorstwa.

 

Wstęp do Galerii w niedziele jest bezpłatny, a w ramach akcji „Weekend seniora z kulturą” odwiedzający nas seniorzy otrzymają bezpłatne wydawnictwo.

 

Zapraszamy do 3 oddziałów Galerii im. Sleńdzińskich (ul. Waryńskiego 24a, ul. Legionowa 2, ul. Wiktorii 5) w godzinach 11:00-17:00.