konkurs

XVI KONKURS PLASTYCZNY Z CYKLU „MÓJ PAMIĘTNIK”

14.04 - 12.06 | 2023
Edukacja u Sleńdzińskich

XVI  KONKURS PLASTYCZNY Z CYKLU „MÓJ PAMIĘTNIK” POD HASŁEM MÓJ POMYSŁ NA ŚCIANĘ – PROJEKTUJEMY MURALE

Inspiracją tegorocznej edycji konkursu stało się tym razem malarstwo monumentalne Ludomira Sleńdzińskiego. To równie ważny obok malarstwa sztalugowego rozdział w jego artystycznym życiu. Sleńdziński obejmował katedrę malarstwa monumentalnego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, a wśród jego realizacji z zakresu sztuki monumentalnej możemy wymienić m.in.  dekoracje wnętrz budynków użyteczności publicznej w Wilnie czy też plafon w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Niektóre z jego ciekawych pomysłów wnętrzarskich pozostały jedynie w fazie projektu jak np. malowidła ścienne w sali obrad Sejmu.

Malarstwo monumentalne to nic innego jak współczesny mural, czyli sztuka ściśle związana z architekturą, mająca za zadanie dekorowanie budynków lub ich wnętrz. Dlatego uczestnikom konkursu proponujemy w tym roku realizację własnego pomysłu na ścianę. Może to być wykonanie projektu elewacji zewnętrznej lub dekoracji ściany we wnętrzu. Najważniejsze by prace dotyczyły obiektów publicznych, które naprawdę istnieją i którym przydałaby się ze względów estetycznych zmiana wizerunku. Temat muralu jest dowolny, może być związany z funkcją budynku, może nieść jakieś przesłanie lub być po prostu elementem dekoracyjnym.

DLA KOGO: konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat z całego kraju oraz środowisk polonijnych na Litwie i Białorusi. Konkurs skierowany jest także do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz innych placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnością.

TECHNIKA: dowolna, także grafika komputerowa, z wyłączeniem technik przestrzennych

TERMIN: prace prosimy dostarczyć osobiście lub nadesłać do 12 czerwca 2023 roku na adres Galerii: Rynek Kościuszki 4, 15 – 421 Białystok; w przypadku prac cyfrowych na adres: edukacjauslendzinskich@gmail.com

SZCZEGÓŁY: w regulaminie poniżej

 

Powrót na początek strony